Wpis z mikrobloga

Nie kupuję samochodu. Nie wiem, co jest ciekawego w prowadzeniu auta. Cały czas musisz być sfocusowany, gapić się w przednią szybę, budować modele mentalne, a tak faktycznie sprowadza się to do siedzenia za kółkiem i wykonywania tych samych czynności.

Przekonajcie mnie, że prowadzenie samochodu może sprawiać przyjemność.

I ciągle ten strach, że za drzewami czai się radiowóz. Znów TIR zajeżdża ci drogę, gdy próbujesz go wyprzedzić lewym pasem na autostradzie. Czemu ten we fiacie tak się wlecze??? Ups, jadę o 10 km/h za szybko.

A może inaczej - co konkretnie sprawia wam przyjemność w prowadzeniu auta?

Jeśli też uważacie, że to nic przyjemnego, że jeździ się z konieczności, to podzielcie się w komentarzu.

#motoryzacja #samochody #prawojazdy
  • 20
  • Odpowiedz
@SendMeAnAngel: sprawia przyjemność to, ze mogę se pojechać gdzie chcę i kiedy chcę, szybciej niż pedałować tam rowerem albo lecieć z buta

trasę mogę mięć jaką chcę, nie ogranicza mnie to czy zatrzymuje się tam pociąg/autobus, godziny przyjazdu też sam sobie ustalam
  • Odpowiedz
  • 15
@SendMeAnAngel
jedziesz gdzie chcesz i kiedy chcesz. chcesz jechać do ikea na drugi koniec miasta? to jedziesz. chcesz jechać do rodziców na obiad? to jedziesz? musisz podjechać do apteki? wsiadasz i jedziesz zabrakło szynki na kolację? wsiadasz i jedziesz.
  • Odpowiedz
@Szkodnik1: Nie rozumiem, dlaczego jak ktoś nie ma samochodu, to nie ma prawa jazdy. Ludzie tego nie rozumieją, jak można zrobić prawo jazdy i nie mieć samochodu. W sumie to dzisiaj też tego nie rozumiem.
  • Odpowiedz
@SendMeAnAngel
Ja rozumiem, że może dla takiego Warszawiaka mieszkającego w centrum auto jest zbędne, bo sobie podjedzie wszędzie gdzie tylko potrzebuje komunikacją i zapłaci za to 5 razy mniej niż za paliwo. Jednak pamiętajmy, że są ludzie w tym kraju, którzy mieszkają na wsi 15 km od najbliższego powiatowego i czekanie 45 minut na PKS który albo przyjedzie albo nie przyjedzie byłoby dość niekomfortowe. W posiadaniu samochodu nie zawsze chodzi o to
  • Odpowiedz
Cały czas musisz być sfocusowany, gapić się w przednią szybę, budować modele mentalne


@SendMeAnAngel: gdyby tak było to by nie było tylu wypadków :)
w praktyce to ma się wyrąbane, jako tako się zerka, klika w telefon, myśli o dupie maryni i pieszy znowu zaskakuje kierowcę na przejściu które było oznakowane 6 jaskrawymi znakami
  • Odpowiedz
@SendMeAnAngel

@Szkodnik1: Nie rozumiem, dlaczego jak ktoś nie ma samochodu, to nie ma prawa jazdy. Ludzie tego nie rozumieją, jak można zrobić prawo jazdy i nie mieć samochodu. W sumie to dzisiaj też tego nie rozumiem.


Ja to rozumiem, mieszkam w dużej aglomeracji i jest pełno ludzi bez samochodu, ale z prawkiem, bo jest w miarę dobrze rozwinięty zbiorkom i pełno firm carsharingowych plus wypożyczalnie każdego rodzaju.
Z tą przyjemnością z
  • Odpowiedz
@SendMeAnAngel: rzeczywiście focus na drodze potrafi być wymagający jeśli chcesz jechać odpowiedzialnie, z takich przyjemnych rzeczy to przyspieszanie, ale nie wiem czemu
  • Odpowiedz