Wpis z mikrobloga

@Venzey: skoro czekają do lipca, to wystawią te mieszkania pewnie do 800k, czyli znikną. Ale brakuje i ogłoszeń w dzielnicach nie mieszczących się w limit, więc wątpię, że to hold. Nowe ogłoszenia, które też się pojawią, będą już startować od nowego pułapu, jak dla mnie it's over
@perfumowyswir: problem z tym jest taki, ze nie wszyscy to single a realnie rodzina 2 +1 w drodze nawet za 800k moze kupic wielkie G w warszawie. singiel jeszcze bedzie spoko zyc na tych 35m2 ale do 700k juz wszystko wymiotło xD to jest jakas abstrakcja, ciekaw jestem wlasnie lipca czy nie wysypia lokali i bedzie zdziwko jak nikt tego nie kupi, a limit na program na 2023 bedzie wykorzystany zaraz
limit na program na 2023 bedzie wykorzystany zaraz na starcie przez inne miasta w PL


@xmajami: podobno ma nie być żadnych limitów wniosków w 2023, ile w tym prawdy nie wiem, ale myślę że nie ryzykowali by aż takiej kompromitacji tuż przed wyborami
@Venzey: do lipca to czekać mogą fliperzy. Skoro obecnie jest mało ofert to dlaczego ktoś miały zwlekać z wystawieniem. Może zrobić rezerwację a notarialny po zakredytowaniu się w październiku. Proste. Przy inflacji 15% nikt nie będzie sprzedawał domu jeśli nie musi, na ch** mu te pieniądze. Nowy Yaris w 2018 startował od 40k zł dziś kupicie takiego w salonie za 70.
@perfumowyswir: Ale weź pokaż całość danych a nie pasujące pod tezę. Na https://olxdata.azurewebsites.net/wszystkie/mieszkania są dane z OLX oraz Otodom. Dodatkowo wybrałeś tylko mieszkania z Warszawy.

To że na Otodom ilość mieszkań jest najmniejsza może również wynikać z tego że np. portal jest teraz mniej popularny i ludzie wystawiają gdzieś indziej. Gdy sprawdzisz wykres z OLX to juz nie jest tak źle jak na Otodom.

Dodatkowo wyobraź sobie że poza Warszawą jeszcze
@perfumowyswir: na OLX jest 37k ofert sprzedaży na ten moment więc nie należy ignorować tego źródła danych. Są też inne miasta jak Kraków/Gdańsk - ale rozumiem że interesuje Cię tylko Warszawa. Wcześniej nie koniecznie dało się to wyczytać. Jeśli jednak tak jest to masz racje ;)