Wpis z mikrobloga

W przyszłym tygodniu lecę do Bolonii. W niedzielę wylot (z samiuśkiego ranka, o 8 będę we Włoszech), w piątek powrót w południe.
Zastanawiam się jak podzielić sobie noclegi. Położenie Bolonii jest o tyle fajne, że w pobliżu zdaje się, że jest sporo do zobaczenia. M.in. chciałbym zahaczyć o Wenecję na 1 dzień, blisko jest również do Florencji, Werony. Czy może jeszcze pójść w inną stronę i olać całkowicie Bolonię i okolice żeby dostać się do Rzymu i tam spędzić taką ilość dni? #podrozujzwykopem #wlochy
  • 5
@elcor: To zależy na czym Ci zależy ;p Żeby "porządnie" zwiedzić Rzym, to potrzeba pewnie z 5-7 dni. Watykan + muzea watykańskie to cały dzień, do tego koloseum i palatyn kolejny dzień, mauzoleum hadriana, zatybrze.

Z drugiej strony, możesz sobie zrobić takiego tripa - pojechać w okolicę Wenecji, potem padwa, Werona, jezioro garda, bergamo, mediolan.

Bergamo, Werona, Mediolan na 100% da się obrobić w jeden dzień w stopni zadawalającym.
@elcor: ja odpuściłabym nocowanie w Bolonii, jest bardzo drogie. Poza tym nie czuliśmy się z niebieskim tam bezpiecznie. Wystarczy spacer po niej w piątek. Moim zdaniem warto przenocować w Wenecii, chociaż jedną noc, miasto nabiera mega uroku w nocy i wieczorem kiedy wyjeżdżają jednodniowi turyści.

Rzym bym odpuściła - wydasz sporo kasy na pociągi, a do Rzymu warto wybrać się na osobny trip.
  • 0
@sliti666: Bergamo, Mediolan, Gardę i Como mam zaliczone. Wenecję też, ale chciałbym tam wrócić jednak na jeden dzień.

@bulba1605 Zastanawiam się właśnie gdzie zrobić bazę noclegową, właśnie ta Bolonia wydaje się najsensowniejsza ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@elcor: ja właśnie wróciłem z tego regionu. Proponowałbym Werone bardziej albo vicenze, głównie ze względu na tani nocleg i bliskość autostrady. Stamtąd tez możesz zwiedzić krainę prosecco i wszędzie masz szybka kolej. Bolonia droga chociaż uwielbiam to miasto to odradzam.