Wpis z mikrobloga

Nocą 27 kwietnia Rosjanie wystrzelili 23 pociski Kh-101 / Kh-555 znad Morza Kaspijskiego i uderzyły w infrastrukturę cywilną w Humaniu i w Mieście Dniepr. Ukraina miała zestrzelić 21/23 rakiet. Rosyjskie dowództwo tymczasem ogłosiło sukces i że wszystkie cele zostały trafione... Na zdjęciu zniszczony blok mieszkalny a liczba zabitych wynosiła wczoraj wieczorem 20 osób w tym dzieci. No brawo Rosja, trafiliście i zabiliście niewinnych ludzi, cel spełniony.

#ukraina #wojna #rosja #nalot #terroryzm
Kagernak - Nocą 27 kwietnia Rosjanie wystrzelili 23 pociski Kh-101 / Kh-555 znad Morz...

źródło: FuyJ7ClXgAApOhq

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
Ukraina miała zestrzelić 21/23 rakiet


@Kagernak: Ciekawe czy to prawda.

Na zdjęciu zniszczony blok mieszkalny a liczba zabitych wynosiła wczoraj wieczorem 20 osób w tym dzieci. No brawo Rosja, trafiliście i zabiliście niewinnych ludzi, cel spełniony.


@Kagernak: Poza rosyjską propagandą co do trafień to sam jestem ciekaw. Ile ostrzałów budynków na Ukrainie to efekt pracy OPL gdzie pocisk miał trafić gdzie indziej ale został uszkodzony i spadł.
W styczniu pocisk
  • Odpowiedz
  • 255
@Koniasz: Takie argumenty, że "nie trafił by w blok gdyby nie obrona przeciwlotnicza są po prostu żałosne". Obrona przeciwlotnicza sprawia właśnie, że te rakiety nie spadły na cele takie jak szpital, parlament, elektrownia, koszary, magazyny. Działanie obrony przeciwlotniczej to kwestia sekund i nie ma czasu na robienie rachunku czy lepiej stracić elektrownie zaopatrującą setki tysięcy ludzi i parę szpitali czy powstrzymać rakietę, która trafi pechowo nie w pola tylko w jakiś
  • Odpowiedz
Winę w 100% ponosi strona która wystrzeliła rakietę przed którą trzeba się bronić czyli Rosja


@Kagernak: Zgadzam się. Ale wtedy nie można mówić o celowym działaniu. A dokładnie tak zasugerowałeś podobnie jak Ukraina. Tak jakby to DOKŁADNIE ten blok był celem ataku.

A co do ładunku przeciwlotniczego który nie trafia to ulega on samozniszczeniu, ale nic ja świecie nie działa że 100% skutecznością i czasem mechanizm nie zadziała.


@Kagernak: Zwłaszcza
  • Odpowiedz
zamiast się tak ochoczo zastanawiać mógłbyś wiedzieć że nie pisałbyś tych wypierdów gdyby ruscy nie zaatakowali Ukrainy.


@GrafikaUltraHaDe: WOW. No na to nie wpadłem. Myślałem że na wschodzie takie pociski to normalna sprawa a nie ze wojna.
  • Odpowiedz
No to jak już wiesz to możesz się zamknąć już w swojej piwnicy.


@GrafikaUltraHaDe: Nie mogę, moim zadaniem jest prostowanie ukraińskiej propagandy i manipulacji wszelkiego typu. Nigdy nie zapomnę ukraińskich kłamstw gdy chcieli wywołać wojnę Polski z Rosją za Przewodów. Gdzie ostatecznie pocisk okazał się Ukraiński. Skoro Ukraina kłamała w tak ważnej dla nas sprawie to zapewne kłamie i manipuluje w wielu innych. A w piwnicy już jestem zamknięty ale kabel
  • Odpowiedz
@Koniasz: Tylko, że rakiety OPL rozwalające bloki to i tak jest wina tylko i wyłącznie Rosji.
Tak wiem, jakby się od razu poddali, ile by ludzi uratować :]

W USA mają fajne prawo, jak popełniasz przestępstwo i policjant w pościgu za tobą kogoś przypadkiem zastrzeli, to ty odpowiadasz za morderstwo.
  • Odpowiedz
jaby kanapy nie strzelali to Ukraińcy nei musieliby strącać. Mają patrzeć jak lecą i nic nie robić?


@Bkr1: Nic takiego nie pisałem. Mi chodzi po prostu o pisanie prawdy. A tutaj najprawdopodobniej pocisk po prostu spadł na blok który nie był jego celem. Poważnie uważasz że Rosja używa najnowszego pocisku do zwykłego ataku na blok? Dlaczego nie jakiegoś postsowieckiego gówna o celności rzędu 500m ?

o to jednak są już dowody?
  • Odpowiedz
Tylko, że rakiety OPL rozwalające bloki to i tak jest wina tylko i wyłącznie Rosji.

Tak wiem, jakby się od razu poddali, ile by ludzi uratować :]


W USA mają fajne prawo, jak popełniasz przestępstwo i policjant w pościgu za tobą kogoś przypadkiem zastrzeli, to ty odpowiadasz za morderstwo.


@GregPelka: Ale ja się zgadzam i już to kilka razy pisałem. ATAK TO WINA ROSJI rozumiesz to czy nie ? Ale nie
  • Odpowiedz
Arestowicz nie jest rzecznikiem prezydenta i nigdy nim nie był. Nie był nawet jego bezpośrednim doradca ani współpracownikiem


@YankeeKiller: Cancel culture na całego. On nawet nie istniał pewnie xD.

Ołeksij Arestowycz zrezygnował z funkcji doradcy szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy
Ołeksij Arestowycz złożył we wtorek rano rezygnację na ręce Wołodymyra Zełenskiego. Doradca prezydenta po ataku na blok mieszkalny w Dnieprze informował, że doszło do zestrzelenia rosyjskiej rakiety, co wywołało gwałtowną reakcję innych
  • Odpowiedz