Wpis z mikrobloga

Czy używa ktoś Samsung Dex na co dzień i mógłby się wypowiedzieć czy dałoby radę zastąpić w ten sposób laptopa ?
Chodzi mi po głowie kupno tabletu Samsunga i podłączenie go do huba w domu (gdyby ktoś mógł polecić jakiś który by pozwalał na raz ładować tablet i mieć wpięty hub)
Na laptopie właściwie używam tylko przeglądarkę i ms office, okazjonalnie gra pokroju Hearthstone.

#samsung #telefony #smartfon #dex #android
  • 5
Używałem DEX'a przez jakiś czas około rok temu (mogło się coś zmienić), tu moje przemyślenia:
- Niektóre strony internetowe mimo wszystko nie chcą działać tak jak na komputerze, mimo wymuszonego trybu desktop dalej są jakieś strony, które nie są kompatybilne z przeglądarkami mobile albo na siłę będą próbowały przekierować do zainstalowania aplikacji mobilnej (po wykryciu agenta jako Android), pewnie da się to jakoś obejść, ale czasami wkurzało.
- Brak przeciągania plików między
@zeek Jak jedyne czynności jakie potrzebujesz to oglądanie YT, przeglądanie internetu, kopiowanie i zgrywanie plików z pendrive to DEX ci wystarczy. Jakiś dyskomfort będzie odczuwalny głównie związany z zarządzaniem oknami czy plikami, niby to kwestia przyzwyczajenia ale mimo wszystko odczuwasz, że to nie jest pełnoprawny komputer. Ciężko powiedzieć co dokładnie ale prędzej czy później raczej na pewno napotkasz coś czego nie będziesz mógł zrobić a przynajmniej w normalny sposób, znany z windowsa.