Wpis z mikrobloga

Najprościej od wizyty w najbliższym aeroklubie lub na ich stronie. Potrzebujesz kursu teoretycznego po zdaniu którego wewnątrz aeroklubu dopuszczą Cie do części praktycznej.
@ogrodow_wonsz: pytaj zatem :-) mogę powiedzieć jak to wygląda w AW chociaż strona internetowa też już fajnie rozwinięta gdzie można kupic kurs teoretyczny i praktyczny z rezerwacją terminu. Gdzie chciałbyś robić kurs? Ogólnie zaczynasz od zapisania się na teorie, pod koniec robisz badania lotnicze klasy 2, zdajesz teorie i trafiasz do tzw. podstawówki gdzie w grupach 4-6 osób latacie na zmianę z instruktorem od samego rana - o 6 w lato
@mil17: najbliżej mam do AZL, wiec pewnie tam bym robił. Myśle jak wyglada teoria, ile trwa te 100h teorii? Można się tego uczyć samemu, a potem tylko potwierdzić wiedzę egzaminem wewnętrznym, czy trzeba być na każdym wykładzie?
Dalej, widzę, że kurs praktyczny na SPL ma 15h, ale też widzę, że żeby faktycznie przystąpić do egzaminu na SPL to trzeba jeszcze jakieś dodatkowe loty wykonywać. O co chodzi? Ile godzin tak naprawdę
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@mil17: dzięki za odpowiedzi, jeszcze powstały w mojej głowie kolejne pytania. Czemu 2x 8tys? Tzn gdzie są aż takie ukryte koszty, we wszystkich aeroklubach jest 1k za teorie i ok 4k za praktykę. Ale skoro koszt jest rozłożony na 2.5 roku, to myśle ze spokojnie dam rade. Umówię się na lot zapoznawczy i jeszcze się tam dopytam jak to w azl wygląda. Narazie jestem zajarany jak Rzym za Nerona. Te 3
Nie ma ukrytych kosztów, badania 500, teoria 2k (2400 jesli masz wiecej niz 26 lat), podstawowka 7400 (6300 do 26 rż). Do tego nauka holu 14 lotów ok 3k, celnosc lądowania ok 1k, i na koniec 5h lotów termicznych (3h z instruktorem i 2 samemu), tyle to kosztuje w AW. Szkolenie mozna dokończyć gdzie się chce. Grupą szkolisz się tylko na podstawówce, później umawiasz sie juz z instruktorem albo w mniejszej grupie
@mil17: O to mi chodziło jako o ukryte koszta :D, że nie jest to tylko cena szkolenia praktycznego, ale też te 14 lotów, celność i termika. W każdym razie dzięki, mam nadzieje niedługo zacząć