Wpis z mikrobloga

#alergia jeszcze nigdy tak nie miałem ze w nocy mnie atakuje kaszel ze względu na flegmę w płucach, jak nie wykrztusze tego to mega świst podczas zaciągania buzia powietrza wraz z takim jakby niepełnym wdechem(ciężko wytłumaczyć, po prostu ciężko ten wdech się robi), po bieganiu również mega duzo flegmy i nieraz jak wezmę wdech głębszy to na kaszel bierze bo takie dziwne uczucie w płucach występuje, jest to jakaś astma alergiczna? Miałem robiona spirometrie pare lat temu to nic lekarka nie mówiła, łykam jovesto codziennie i nigdy nie odczulałem się przyjmując szczepionki
  • 3
@pat37: najlepiej udać się do laryngologa albo zapytać chatbota ( ͡° ͜ʖ ͡°) flegma może ściekać do gardła z błon śluzowych. Alergeny w nosie mogą powodować rozrost błon śluzowych i nadmierne wydzielanie flegmy. Można zrobić wieczorem irygacje zatok żeby łagodzić objawy, pomyśleć też o sterydzie do nosa żeby zredukować błony. Może to być też alergiczny nieżyt nosa.
Ja to samo od 1,5 roku… napady kaszlu od spływającej wydzieliny z tylu gardła. Później doszedł ból gardła i uszu i tak to leci na tej wsi… Laryngolog dał sterydy po których jeszcze bardziej chciało mi się kaszleć bo więcej śliny spływało.. Ogólnie teraz lecę do alergologa bo się zczailem ze to się zaczęło po wyprowadzce z miasta na wieś i często się nasila przy koszeniu trawy lub podczas przebywania na świeżym