Wpis z mikrobloga

@bb-8: @kanbanos
To ogłoszenie było tutaj z mniejszymi wymaganiami (Szukali manuala z rokiem doświadczenia, teraz szukają testera automatyzującego z doświadczeniem ogólnym min. 4 lata) ale taką samą stawką ( ͡º ͜ʖ͡º)
Obstawiam, że zgłaszało się mnóstwo słabszy juniorów, którzy kompletnie by sobie nie poradzili z wdrożeniem procesu testowego do projektu. Pewnie też zalała ich fala CV'ek od ludzi bez doświadczenia, bo na grupkach FB wszyscy mówią,
  • 0
@diarrhoea: że co? :D
Sam po ~1 roku bycia manualem zainteresowałem się automatami i dogadałem z firmą, że 10% czasu będę w ramach samorozwoju automatyzował.
Jeżeli ktoś przez 4 lata testuje manualnie i nie zainteresuje się automatami to rzeczywiście jest warty stawki 7-10 k netto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@diarrhoea: To niestety jest tak, że <2 lata expa to dostajesz setki CVek. Dlatego potem się śrubuje wymagania ale skutkuje to tym, że część osób dobrych nie aplikuje, a ci z podobnym albo lepszym dośw wolą coś lepiej płatnego. I tak kółko się zamyka.
@A_Duda
No ok, ale jak to się ma do rynku, który jak gąbka wchłonął ludzi którzy chcą testować manualnie, bo nie ma szans na dotknięcie programowania?
rynek jest zapełniony po same jaja manualami, nawet kiedy patrzymy na ludzi mających 4+ lat expa.
  • 0
@diarrhoea: Czy ja wiem. Gdyby tak było to stawki dla manuali nie dobijałyby do 20k netto. A co się dzieje poniżej 10-15k netto nie wiem. Może tam jest przepełnienie jak mówisz.
  • 0
@diarrhoea: A to co mówisz to nie prawda. Wszedłem właśnie na justjoin i zrobiłem to co mówisz i tu pierwsza oferta:
https://justjoin.it/offers/hr-bank-headhunting-agency-tester-manualny-warszawa

Około 60 na liście. Więc nie kłam. I to tylko po nazwie patrzyłem. Czasami jest oferta na QA Engineer i w wymaganiach masz, że manual.

Ale co to ma za znaczenie, jak te oferty top 10 to mają śmieszne widełki w stylu 25-50k albo 18-30k ( ͡° ͜
@A_Duda: No ok, na jakimś 55 miejscu pod kątem wysokości wynagrodzenia znajduje się oferta dla testera manualnego.

Mówiąc szczerze to ostatnio częściej się spotkałem z akceptowaniem oczekiwań powyżej widełek, niż z problemem, żeby zaakceptować chociaż połowę stawki.

Inna sprawa, że ogólnie ofert na 25k+ jest coraz mniej.