Wpis z mikrobloga

Babka potrąca chłopaka na przejściu dla pieszych, przy doskonałej widoczność, na suchej jezdni w środku dnia a ludzie w komentarzach i tak piszą że jego wina, bo wszedł na przejście "zbyt pewnym krokiem". To że pieszy ma zamiar wejść na przejście widać dobre 3 sekundy wcześniej, mimo to baba zaczyna hamować dopiero jak już go trafiła.
Ręce opadają.
#stopcham #motoryzacja
thorgoth - Babka potrąca chłopaka na przejściu dla pieszych, przy doskonałej widoczno...
  • 256
jeśli nie zamknę i mnie okradną to winiłbym za to siebie


@mahestro:
Ale to nie twoja wina, że złodziejstwo jest w tym kraju tak powszechne, że aż bierzemy na to poprawkę.
Są takie miejsca na ziemi gdzie ludzie zostawiają niezamknięte domy, auta i rowery byle gdzie i nikt ich nie bierze.

Są też takie miejsca (bardzo zbliżone geograficznie) gdzie pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo w takiej sytuacji i auta się zatrzymują daleko
Ten samochód w ogóle nie powinien jechać w momencie jak widzi zbliżającego się pieszego wiec nie powinna w ogóle mieć miejsca czynność o nazwie „jedziesz sobie spokojnie”, bo powinieneś stać


@IlawaNidzica: prawo zabrania pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nie mówię, że dotyczy to akurat tego zdarzenia.
@thorgoth: Na co dzień przechodzę przez przejście na którym często zdarzają się potrącenia lub najechania auto na auto i zawsze jak dochodzę do przejścia zatrzymuje się i wchodzę dopiero jak zatrzyma się pojazd i mnie to nie obchodzi czy jedzie wolno czy hamuje ale jest w ruchu więc nie wchodzę i dopiero przechodzę, ale często widzę że ludzie i tak wchodzą chociaż na dwóch pasach jadą a później zdziwienie że potrącenia.
nie widać czy spojrzał czy nie ale to nie ma znaczenia


@thorgoth: Nie ma znaczenia może jeśli chodzi o przepisy i mandat, ale jak najbardziej ma znaczenia w kontekście nieodpowiedzialnego zachowania. Ja miałem z dwie sytuacje w życiu, gdzie gdybym się nie rozglądał, to mógłbym już nie żyć i to, że wina stała po stronie kierowcy nic nie zmienia. Co ci z tego, że kierowca zostanie ukarany jak wylądujesz na wózku?
Babka miała bezwzględny obowiązek ustąpić pieszemu zbliżającemu się do przejścia


@thorgoth: Kolejne kłamstwo i kolejna bzdura.

Tu nie widze ani jednej przesłanki wtargnięcia.


@thorgoth: Skończ sobie wymyślać swoje przepisy prawne i swoją rzeczywistość. W przepisach nie ma żadnego wtargnięcia. Pieszy natomiast ma ustawowy zakaz wchodzenia bezpośrednio przed jadący pojazd. To kto zawinił w tej sytuacji to zdecyduje policja lub sąd. Natomiast proszę ja ciebie jak nie masz pojęcia o przepisach
dlaczego wtargnięcie? Ten samochód w ogóle nie powinien jechać w momencie jak widzi zbliżającego się pieszego wiec nie powinna w ogóle mieć miejsca czynność o nazwie „jedziesz sobie spokojnie”, bo powinieneś stać


@IlawaNidzica: Nastepny co prawko wygrał w czipsach. Pokaż mi przepis obligujący do zatrzymania pojazdu w momencie gdy pieszy się zbliża skoro nie ma takiego obowiązku nawet gdy jest na pasach.
na którym często zdarzają się potrącenia lub najechania auto na auto i


@Czerwone_Stringi: może ci inni piesi nie widzą, że to "te" przejście gdzie trzeba szczególnie uważać,
a idą po prostu jak przez normalne typowe przejście?

w ogóle cały ten nasz ruch drogowy to właśnie jakieś proptipy, wiedza o takich ruchach, takich miejscówkach, innych niuansach,
najlepiej to mieć ze 30 lat doświadczenia za kółkiem aby bezpiecznie przejść przez przejście bo wtedy
@thorgoth jeszcze nie widziałam sytuacji, w której w kometarzach nie byłoby tekstów typu „na cmentarzach pełno tych z pierwszeństwem”, albo „niby wina kierowcy ale…”.

Nawet jak Cie potrąci ktoś na chodniku to się znajda tacy, co stwierdza, ze masz być czujny i jesteś idiota bo nie spoglądałeś się ciagle przez ramie.
dlatego baba za kółkiem ma prawny obowiązek zachować szczególną czujność i ustalić pierwszeństwa


@Ulfric_Stormcloak: Pieszy też ma obowiązek zachować szczególną ostrożność, a także zakaz wchodzenia bezpośrednio przed jadący pojazd. Tutaj oboje dali dupy. Nie widzę powodu, by czepiać się tylko kierowcy.

A z tą suchą drogą to też nieźle OP pojechał. xD
na suchej jezdni


@thorgoth: jezdnia jest mokra.

bo wszedł na przejście "zbyt pewnym krokiem".


@thorgoth: bo on też ma się upewnić czy na przejście może wejść. Mnie uczono że należy się rozejrzeć przed wejściem na przejście żebym nie wszedł wprost pod koła auta, tak jak ten chłopak. Źle mnie w szkole uczono?

mimo to baba zaczyna hamować dopiero jak już go trafiła.


@thorgoth: akurat to zaczęła robić wcześniej.
aarahon - >na suchej jezdni

@thorgoth: jezdnia jest mokra. 
bo wszedł na przejście "...

źródło: zzzzzzzzz2

Pobierz