Wpis z mikrobloga

Cześć, chciałem zapytać ekspertów tutaj jak nakręcacie swojego PRX? Sam jestem nowy w automaty, pytałem też na Reddicie, ale zdania są podzielone. Jedni noszą nonstop i prawie nie nakręcają koronką, drudzy radzą nakręcać 20 w jedną 20 w drugą a kolejni do 60 obrotów koronką.
Jest może jakaś oficjalna instrukcja jak to robić "porządnie" lub ile obrotów robić maksymalnie, żeby szedł te 3 dni?
Dzięki za informacje

#zegarki
Pobierz enemydown - Cześć, chciałem zapytać ekspertów tutaj jak nakręcacie swojego PRX? Sam j...
źródło: 20230402_120513 copy
  • 10
  • 0
@Iifeform Tak. A o co chodzi?
Przecież wskazówkę sobie można skorygować przy nastawianiu godziny. Ktoś po prostu sobie #!$%@? ustawił i tyle. Przecież to nie jest wada zegarka.
Chyba, że mówisz o godzinowej, bo ta jest chyba lekko przesunięta do przodu.
Myślałem o minutowej, która jest mocno przesunięta względem indeksu, gdy sekundowa jest praktycznie na "zero".


@Iifeform: Ty tak serio? Przecież sekundowa to też nie jest problem, nawet gdyby była przesunięta na zdjęciu. Bo to zegarek mechaniczny, więc wskazówka sekundowa i tak "płynie". Dewd...
Miałeś kiedyś zegarek ze wskazówkami w ogóle?
@enemydown: Kurde, wszędzie wynalazcy, obroty raz w jedną raz w druga, ja prdl.
Rzecz jest prosta jak #!$%@? :-)
Dokręć do końca koronką, odłóż na 24 godziny, a teraz możesz sprawdzić ile "pokręceń" potrzeba do kompletnego nakręcenie sprężyny, ewentualnie ile potrzebujesz żeby nakręcić na ile tam chcesz godzin.
Po dobie od pełnego nakręcenia nosząc zegarek zobacz czy jest jeszcze co nakręcać, jak nie ma prawie nie ma to znaczy że codzienne