Wpis z mikrobloga

Mirki, moje początki druku 3D. Jeszcze nie potrafię sam reagować i rozwiązywać problemów bo nie wiem gdzie szukać ich przyczyny. Czy możecie pomóc określić dlaczego się tak dzieje z tym wypełnieniem?
Petg od fiberlogy, temperatura dyszy 230, temperatura stołu 90. Wypełnienie liniowe - 50 %. Dodam również, ze na dyszy gromadzi się sporo materiału który potem odpada i zawadza o model.
#druk3d
makzy - Mirki, moje początki druku 3D. Jeszcze nie potrafię sam reagować i rozwiązywa...

źródło: 80D77AA6-5415-4D93-B1E3-C53810065A71

Pobierz
  • 8
@makzy mi to osobiście wygląda jak szarpanie/ślizganie silników krokowych, ale nie wiem jaką masz drukarkę i czy to możliwe u Ciebie. może też być za słabe chłodzenie ale to raczej na całości byś mial
  • 0
@poison64: drukarka Neptune 3 pro. Co do ślizgania, nawet nie wiem jak to sprawdzić ale może coś w tym jest ponieważ występu to w miejscach gdzie głowica szybko chodzi na mojej powierzchni. Co do kabli, raczej wszystko ok. Ładnie poprowadzone bez zagięć oraz żadnych pętel
  • 0
@poison64: drukuje na 60.0 mm/s. Oki sprawdzę następny wydruk na mniejszej i zobaczę co się będzie dziać. O ile proponujesz zmniejszyć na próbę?
@makzy Postawiłbym na jakiś zator w ekstruderze. Jeśli chodzi o PETG to z przyczyn wymieniłbym:
1. Za niska temperatura druku, przez co dla drukarki może być za szybko
2. Zawilgocony filament.

Ad. 1.: Termistor może pokazywać 230, a w rzeczywistości może mieć np. 220 (duża zmiana, ale czasem tak się dzieje, nie wchodząc w technikalia). Za przykład niech posłużą moje dwie Prusy. Stoją na stolikach jedna nad drugą. Temperatura na jednej: 22