Wpis z mikrobloga

@Romska_Palo_Ul_Laputa ja się nie zgodzę do końca. Faktycznie dużo remontów na raz jest uciążliwe i obecnie średnio chce się chodzić do centrum, ale w wielu miejscach widać że jest już to ostatnia prosta (w zasadzie cały odcinek Św. Marcin wygląda już na prawie skończony). I jak dla mnie może sam efekt po remontach nie jest idealny, ale na pewno jest dużo lepiej niż było przed remontami, a pierdoły o betonozie w Poznaniu
@Romska_Palo_Ul_Laputa: no czyli mamy typowy przykład "nie wiem ale się wypowiem" nie masz żadnego pojęcia o czym piszesz a #!$%@?. Remont św. Marcina zbliża się ku końcowi i widać to bardzo wyraźnie, wystarczy się przejść (byłem tam wczoraj więc mam świeży pogląd na to).

Drzew na św. Marcinie jest obecnie o wiele wiele więcej niz było przed remontem na każdym odcinku. Zieleń niska na remontowanych odcinkach jeszcze nie została posadzona, kwestia
@hoppbakke: gdzie ty masz tam zieleń xD trochę rachitycznych patyków powtykanych w betonowe bunkry to nie są prawdziwe drzewa, chłopie xD
Za 30 lat może będą, chociaż wątpię, bo drzewo potrzebuje miejsca na system korzeniowy, którego te pudła nie oferują.
Kiedyś było mniej betonu i chociaż był i parking i droga.
Teraz jest więcej betonu, a zamiast udogodnień dla ludzi masz wystawki mebli ogrodowych gastrojanuszy. To, że w jakichś komuszych książkach
@Romska_Palo_Ul_Laputa: no łał spadł ruch w miejscu gdzie są remonty i jest jeszcze rozkopane, nikt by się tego nie spodziewał. Porozmawiajmy o ruchu rok dwa lata po skończonym remoncie. Zresztą dobrze to widać na już skończonym w 2019 roku odcinku między ul. Gwarną a Ratajczaka - wcześniej był tam lumpeks, biedronka i kilka banków, może z 2-3 restauracje. A teraz otworzyło się kilkanaście biznesów które przywracają życie w centrum, chociażby po
pierdoły o betonozie w Poznaniu powtarzają tylko ludzie podatni na łatwe hasła i populizmy bez krzty danych i statystyk


@hoppbakke: Dobra weź skończ #!$%@?ć. Odcinek Św. Marcina przed Alfami to jest jakaś #!$%@? FARSA. Kilka smutnych drzewek, kilka donic z żałosnymi roślinkami - koniec. Już przed remontem wyglądało to lepiej, przynajmniej był długi obszar zielony, na którym sadzono bardzo ładne instalacje kwiatowe. Teraz ilość betonu jest tam przytłaczająca i zdecydowanie można
Pobierz kompek - >pierdoły o betonozie w Poznaniu powtarzają tylko ludzie podatni na łatwe ha...
źródło: Zrzut ekranu 2023-04-20 164842
@hoppbakke: ładnie cię @kompek tym zdjęciem wyjaśnił. Ja jeszcze dodam do tego posta dla niezorientowanych, jak to wcześniej wyglądało. Wystarczyło tylko nawierzchnię gdzieniegdzie wymienić i byłoby super.

Jeszcze twoje mierzenie rozwoju danego miejsca ilością knajp to himalaje #!$%@? głupot. Cieszysz się, że padł market spożywczy, sklep odzieżowy i oddziały banków, czyli usługi potrzebne mieszkańcom, a w zastępstwie podałeś same knajpy, działające jak magnes na alkoholików, patologię, #!$%@? studentów, ludzi półświatka i
Pobierz RomskaPaloUl_Laputa - @hoppbakke: ładnie cię @kompek tym zdjęciem wyjaśnił. Ja jeszcz...
źródło: swmarcin
@kompek: @Romska_Palo_Ul_Laputa Pięknie manipulujecie panowie, tylko pogratulować i bić brawo, mam nadzieje że jesteście z siebie dumni i nie wstyd wam rano patrzeć w lustro. Zajebiście wrzucać zdjęcie z maja 2019 roku drzew, kiedy remont się skończył w marcu 2019 i one tam były od dwóch miesięcy świeżo posadzone, faktycznie wiarygodne dane jak na 2023 rok, gdzie te drzewa bardzo mocno już urosły i jeszcze na pewno podrosną i zgęstnieją. Załączam
Pobierz hoppbakke - @kompek: @RomskaPaloUl_Laputa Pięknie manipulujecie panowie, tylko pograt...
źródło: 321250137_474889428140957_3056183648599527147_n
@Romska_Palo_Ul_Laputa: pogódź się z tym że centrum miasta ma być właśnie takim skupiskiem knajp, kawiarni restauracji hoteli i innych usług, oczywiście jest też miejsce na stałych mieszkańców ale mimo wszystko to centrum miasta więc trzeba mieć to na uwadze że będzie tam głośniej gwarniej i będzie się więcej dziać, tak to działa w każdym dużym mieście, pogódź się z tym albo wyprowadź na obrzeża. Czekam na dane potwierdzające że było 15
@Pan_Slon: i wydaliby trzy razy więcej pogrążając miasto w jeszcze większych długach i skazując się na jeszcze większe narzekanie "ILE TO KOSZTUJE?! Ja ze szwagrem byśmy to ogarnęli za pół ceny" :P
Coś za coś. Miasto kiedyś wprost napisało, że nie pisze przetargów tak, żeby zawierało pracę w nocy, bo to za drogie.
Miasto kiedyś wprost napisało, że nie pisze przetargów tak, żeby zawierało pracę w nocy, bo to za drogie.


@kuraku: ciekawe jakie są realne straty z powodu zaistniałej sytuacji? Choćby dezorganizacja komunikacji, większe zużycie paliw dla taboru autobusów, eksploatacja dróg, czy te oszczędności bilansują wszystko? Śmiem wątpić