Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję szybkiej oceny mojego zamówienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kupuję rower do rekreacyjnej jazdy, do 1300zł, męski. Pewnie zostanę zjedzony za zaproponowanie roweru sprzedawanego z pedałami w zestawie, ale potrzebuję szybkiej oceny.
Czy hamulce tarczowe w tym modelu mają sens? Jazda typowo rekreacyjna, ale trochę ważę, więc może powinienem je wziąć? Z drugiej strony "standardowe" łatwiej naprawić, a słyszałem, że w tanich marketowych tarczę łatwo skrzywić...
Trochę jeździłem na rowerze z manetkami obrotowymi, ale chyba wezmę ten z linka niżej z dźwigniowymi, bo szczerze cena wydaje się być okazyjna, akurat jest trochę wyprzedaży.
link do Rometa
#rower #rowery #pytanie
  • 1
Czy hamulce tarczowe w tym modelu mają sens? Jazda typowo rekreacyjna, ale trochę ważę, więc może powinienem je wziąć? Z drugiej strony "standardowe" łatwiej naprawić, a słyszałem, że w tanich marketowych tarczę łatwo skrzywić…


@Rookie34: tarcze zawsze można po czasie zmienić, a zaciski od biedy wymienić nawet na najtańsze hydrauliczne shimano 200. Ale spokojnie jak nie jeździsz po górach i nie masz zamiaru cisnąć do ostatniej sekundy to linki dadzą radę