Wpis z mikrobloga

#tibia
pytanie do grających tibijczyków, czy pomysł inwestycji w postać to dobry pomysł?
załóżmy że mam max. 10k pln na kupno postaci, tibię lubię, chociaż większość czasu grałem na otsach, gram sporadycznie od dzieciństwa, lubię grind, wracam do tej gry co kilka miesięcy gdzie po prostu grinduję słuchając audiobooków albo muzyki potem jak jest pora przejść na kolejnego respa to mi się odechciewa bo niektóre questy zajmują wiele godzin więc najdalej gdzie byłem to barklesy, nawet na bossy nie chodziłem bo po prostu gridnowałem i patrzyłem ile gp i expa zdobywam, to mnie satysfakcjonuje
no i teraz patrząc ile high lvlowe postacie potrafią zarobić podczas jednego hunta to przecież ładny hajs z tibia coinów muszą zarabiać, zakładając że nie reinwestują w postać
  • 7
@hehehead: 10k to spora inwestycja, i wątpię, że się zwróci - nie masz teamu, nie masz wiedzy. I sam exp to nie wszystko, ale pod zarobek też farmienie bossów.
Ale kupić postać to lepszy pomysł niż gra od zera. Możesz na markecie przebierać postacie które mają to czego nie lubisz robić czyli questy, dobre skille/mlvl, charmy/bestiary, itp.
To zależy jak chcesz grać. Możesz sobie policzyć przykładowo - 1k EK na GBE kosztuje 30k tc, 1.1k 50k. 1.2k widziałem ostatnio za 90. Żeby wbić z takiego na 1k na 1.1k potrzeba ok. 3 miesiące regularnej gry w th, nieregularnej 4-5, więc wyjdzie, że miesięcznie na lvlowaniu zarobisz kilka stówek jak później sprzedasz chara przez bazar, bo jeszcze trzeba odjąć podatek Cip.
@hehehead: pytanie takie. Jak z twoją wiedzą o tibii. Jeśli jesteś casualem inchcesz zainwestować 10k w chara to powodzenia, bo ani niewykorzystasz jego potencjału, ani nie odrobisz strat poniesionych. Jak już to sobie graj na nowym koncie i tyle.