Wpis z mikrobloga

Kupuję właśnie pierwszą tarcze do darta i zastanawiam się w jakie lotki powinienem zainwestować. Głównie chodzi mi o wagę - mam generalnie słabe łapska, więc męczą się szybciej niż wolniej, do tego względnie ciężko rzucać mi tą łapą „stabilnie”, ciągle mi się mota i lotka wariuje. Wiadomo, kwestia techniki i wprawy, to się wyrobię, ale sam nie wiem - niby lekkie, które miałem okazję testować, tj 21g wydają się względnie ok, ale może „łatwiej” i stabilniej się rzuca cięższymi?

#dart
  • 2
@fiku_miku: kwestia indywidualna, ja po ponad 2 latach nadal nie wiem jakie lotki są dla mnie dobre i miałbym problem z kupnem odpowiednich, wcześniej rzucałem Pro-line przez 22g przez kilka miesięcy, potem kupiłem Aspinalle 24g i rzucałem oboma kompletami na zmianę praktycznie cały czas, gdzieś od 2 tygodni skupiłem się głównie na Aspinallach i zmieniłem trochę styl rzutu :v
no i Aspy mają trochę inny kształt niż większość lotek, szkoda że
@fiku_miku

Wydaje mi się że taką wagą startową dla początkujących są właśnie 22g. Od tego miejsca możesz potem eksperymentować ale też nie przywiązywałbym do tego bardzo dużej wagi czy to będą 22g czy może 21g albo 23g. Na naszym amatorskim poziomie to nie ma aż takiego ogromnego znaczenia porównując z zawodowcami gdzie oni już mają taką technikę że mogą wyczuwać jakieś niuanse i wtedy sobie modyfikować wagę wedle uznania. Czytałem tylko im