Wpis z mikrobloga

kupiłem monitor Dell s3422dwg (rozdzielczość 3440x1440) i za pomocą dwóch kabli HDMI podpiąłem go do dwóch laptopów. pierwszy laptop, służbowy, jakiś zwykły Dell. drugi laptop, prywatny, Matebook 14 2020 Ryzen 7 4800H. na laptopie służbowym rozdzielczość automatycznie się dostosowała i tyle. na laptopie prywatnym w ustawieniach nie widzę rozdzielczości 3400x1440. widzę rozdzielczość 3840x2160 i niższe.

- sprawdziłem i w huaweiu mam wejście hdmi 2.0
- oba kable hdmi to baseus obsługujące hdmi 2.0
- zaktualizowałem sterowniki karty graficznej
- próbowałem ustawić niestandardową rozdzielczość w ustawieniach karty graficznej, ale wywala jakiś błąd "Ustawienia rozdzielczości niestandardowej nie są zgodne z tym ekranem. Zmień ustawienia i ponów probę"

Jakieś pomysły co dalej mogę zrobić?

#monitory #komputery #kiciochpyta
  • 16
@L3gion: no dobra, w ostateczności tak zrobię, chociaż wolałbym uniknąć kupowania huba - kolejna rzecz zagracająca biurko. masz może pomysł co może być przyczyną i jak to rozwiązać? trochę to głupie, że na teoretycznie słabszym laptopie nie ma problemu, a na lepszym dzieją się jakieś cyrki.
to w końcu jak ładować poprawnie baterię? ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@maciekXDDD: Po prostu używaj jak chcesz, padnie to wymienisz. Nie rozumiem czemu ludzie ograniczają się i dostają sraczki niańcząc baterię, to jakby samochodem jeździć max 50 km/h i broń boże nie jak pada aby opony wytrzymały pół roku dłużej xD
@maciekXDDD: powiem tak choćbyś się zesrał na rurzowo stojąc na głowie to i tak ta batwleria padnie. A ładowanie 20-80 wcale nie jest takie dobre, rozbalansowuje ogniwa, bo balans jest robiony kiedy ogniwa osiągają napięcie maxymalne. Ostatnio nawet wyłączyłem blokadę ładowania na 60% bo zauważyłem nagle spadki naładowania do 6%.
Czego to ja nie robiłem z bateriami z poprzednich lapkow, wszystkie padły. Teraz mam to w dupie może dłużej wytryma