Wpis z mikrobloga

Mireczki, co byście wybrali? Kwota powiedzmy 40k.

- Volkswagen Passat CC
- Honda Accord Gen8

Koniecznie automat, konieczne benzin.

W sumie obydwa modele samochodów wyglądają całkiem młodo jak na swoje roczniki, Hondy raczej zakres 2008-2011, Volkswageny z tego co widzę do 2010-2012.

Nie powiem, napaliłem się dosyć i być może przeoczyłem jakieś krytyczne minusy tych modeli samochodów?

Na co zwracać uwagę? Z racji, że są to dosyć stare (ależ ten czas zapierdziela) samochody, to jednak swoje przebiegu jest już naklepane, a wiadomo, benzyna zwykle mniejsze przebiegi toleruje niż diesel. Z drugiej strony moje dojazdy to głównie krótkie wycieczki miastowe, więc diesel by się raczej męczył.

Jakieś wady, zalety, poprzednie nieprzyjemne doświadczenia jeśli dane autko posiadaliście?

#samochody #kupnosamochodu
  • 6
@bewuce: nie chodzi mi jeszcze o konkretne ogłoszenia, ale ogólnie tak przeglądając samochody do 40k to te mi wpadają najbardziej w oko. Wiadomo najwięcej jest ogłoszeń audi/bmw, też nawet przyjemnie wyglądają, ale obstawiam, że koszty utrzymania takiego auta będą turbo wysokie, a ja ledwo 7k do łapy mam, nie chcę większości na samochów przeznaczać XD kredytów również się boję.

https://imgur.com/a/RSyoF8k

Tutaj kilka zdjęć z ogłoszeń z otomoto.
Pierwsze 4 zdjęcia to
@drahtzieher słabe osiągi to nie, chodziło mi o słynne pierścienie. Kolega litr oleju na 500km wlewał w 2.0tfsi. 1.8 to samo. Mniejsze benzyny mają problemy z łańcuchami, pękaniem głowic czy bloku. Dopiero około 2014-15 zaczęło być lepiej