Wpis z mikrobloga

Kupował ktoś z Was klimę w serwisie dmuchamy.pl lub poprzez inną stronę internetową? Jest to legitne z gwarancją? Pytam, bo chcę zamontować gree pular 3.2 , mam osobę od monażu, będę się z nią kontaktował. Wszedłem na stronę Gree i w ich oficjalnym cenniku gree pular 3.2 kosztuje 2750zł netto (w promocji). Tymczasem np. tutaj na tym dmuchamy gree pular 3.2 kosztuje 2100zł..brutto. W skład zestawu wchodzi jednostka wewnętrzna, jednostka zewnętrzna, pilot. O co chodzi? Jakieś problemy z ew. gwarancją, jest producenta czy sprzedawcy? Podejrzewam, że instalator poda mi cenę z cennika gree + vat 8% + wiadomo robocizna, no ale kupując w sklepach internetowych wychodzi jak nic 1k taniej.

#klimatyzacja #gree #remontujzwykopem #remont #mieszkanie
  • 9
@niemodnie znajomy montuje klimy taniej, uwzgledniajac swoj rabat z hurtowni, ale za to zdziera na serwisach, w tym czyszczeniu, inaczej nie przedluza gwarancji. Dziwne, ze instalator podejmuje sie montazu klimy nie od niego. Raczej sie staraja tego nie robic, by potem nie brac odpowidzialnosci za gwarancje.
  • 0
@tekserew: tzn jeszcze nie gadałem z gościem, robię research bo waham się nad różnymi modelami. Na razie mam przygotowaną ścianę pod montaż przez tego instalatora, plan był taki, że 3.2 gree pular no i po prostu mnie to mocno zdziwiło - różnica w cenie z cennika vs ze sklepu internetowego. Myślałem, że instalator zamiast kupować w gree mógłby kupić w takim dmuchamy za 2100 brutto, nawet tą różnicę w vacie sobie
Myślałem, że instalator zamiast kupować w gree mógłby kupić w takim dmuchamy za 2100 brutto, nawet tą różnicę w vacie sobie wziąć, doliczyć $ za zamontowanie i tyle. Ale widzę, że się raczej przeliczę


@niemodnie: xD

on kupuje pewnie za 40% wartości tego co widzisz w cenniku gree, dmuchamy... też, tylko sprzedają ze swoją marżą.

Kupuj od jakiegoś janusza wszystko w komplecie, jednostka + montaz, żebyś się potem nie bujał od
  • 0
@kuncfot: ok ;d no dobra, a jak to jest z gwarancją? Założmy że wezmę firmę X, kupię kompleksowo klima + montaż. Firma się po roku zwija. Mam robić regularne przeglądy chyba co pół roku w gree (a nie co rok) i potem jeśli coś się zepsuje to kontaktuje się już bezpośrednio z gree?

Jeśli z kolei coś się zepsuje a firma X nadal działa, to wszystko załatwiam przez nich, tak?
@niemodnie: pytaj montera, kto daje gwarancję, są firmy które są gwarantami swojego sprzętu, a są firmy gdzie instalator jest gwarantem.
Jak weźmiesz firmę, która jest na rynki kilka lat i ma tych kilku pracowników, to wiesz, że raczej się nie zwinie.
@niemodnie o ile dobrze kojarzę WSZYSTKIE klimy są na gwarancji na takiej zasadzie, że dystrybutor dostarcza jedynie części zamienne, naprawa po stronie montera. Do tego trzeba pamiętać, że monter musi mieć autoryzację danej firmy, inaczej z gwarancji nici

Ps. Duże firmy mają często 45% lub więcej rabatu od katalogu, dlatego są duże rozbieżności między oficjalnym cennikiem a tym co można spotkać na półce w sklepie czy hurtowni.
@niemodnie: ja olałem temat czyszczenia i gwarancji. Samodzielne przetarcie i popsikanie jakimś środkiem z Allegro to 15 minut, można to sobie zrobić kilka razy w roku. Warto dwa razy w roku kogoś brać by to zrobił, by mieć gwarancję? Jakoś nie sądzę.

Gdyby nie wszystkie uprawnienia, licencje, fgazy i inne bzdety to klimatyzacje byłyby znacznie tańsze :/ Pamiętaj, że kupując od jakiegoś innego sklepu, klima wyjdzie o 1k taniej, ale jej
@niemodnie:

Oni mają czasem taniej, a czasem drożej o ok 100-300 niż instalator w zakupie od autoryzowanego dystrybutora.
Ale......
Wg. Mnie mnie łatwiej o gwarancję u "sensownego" instalatora niż, przez nich...
Bo i tak monter odpowiada za większość.

Nie zdemontujesz takiej klimy, nie zaniesiesz do serwisu jak telefon.

Natomiast nikt za darmo, poza instalatorem który jest fair, do Ciebie nie przyjedzie, a już na pewno nie D..

Jak już bardzo chcesz