Wpis z mikrobloga

#lego jak traktujecie swoje zbieractwo, uwazacie to za fanaberie typu chuop skonczyl 40 lat i zaczal zbierac wkretarki? Czy uważacie to za coś innego, i dlaczego tak uważacie. Przecież to to samo. W większości jesteście pewnie dorośli (a nie dzieci).
Czy przyznajecie się do tego.
Z fartem
  • 20
@Nerlo_ajcats: po pierwsze kolekcjonerstwo, po drugie hobby (składanie setów relaksuje), po trzecie inwestowanie (lego zwiększa swoją wartość z czasem i niektóre zestawy można sprzedać z zyskiem), po czwarte nostalgia z dzieciństwa i łączność z pozytywnymi wspomnieniami z czasów dziecięcych. Nie kryję się z tym, wręcz przeciwnie i reakcje są mocno pozytywne. Ludzie uważają, że to fajne, albo traktują neutralnie, kilku nawet sam zaraziłem, niektórzy znajomi chcą ze mną składać i się
@malebro: dobra wkrętarka to jest coś niewypowiedzialnego, to trzeba przeżyć xd
Miałem przyjemność korzystania z takiej która kosztuje ponad tysiaka, super sprawa.
Nie pamiętam nazwy firmy, takie żółte z elementami czarnego, profesjonalne.
@Budo: to trochę znak czasów że ludzie wydają kasę na takie rzeczy.
Wspomniałem o kryzysie wieku średniego nie bez powodu. Chodzi w tym o to ze zwykle huopom odbija i kupują sobie niepotrzebne zabawki. Taki jest stereotyp.
Ale teraz tyłu ludzi to dotyczy, że to nie jest traktowane już jako przejaw jakiegoś kryzysu tylko po prostu zainteresowanie.
Ale tez Hedonizm.
Do tego to się sprowadza xd
@malebro: jestem w stanie zrozumieć max 3
Jedna słaba, człowiek kupił i nie byl świadom że lepsza jest bardziej wydajna.
I 2 kolejne lepsze, żeby nie musieć wymieniać bitów co chwila do różnych rzeczy
Więcej to już też kolekcjonerstwo i zbieractwo xd
@Nerlo_ajcats:

LEGO to frajda i relaks które sobie kupuję za pieniądze które zarobiłem. Dochodzi do tego sentyment z lat dzieciństwa kiedy chciało się mieć więcej ale rodzice nie mieli tyle pieniędzy.

Co do kryzysu wieku średniego to bym się nie zgodził, miałem tak zawsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A fanaberia to taka jak kwiatki na parapecie albo wazoniki na półkach. Każdy ma swój zmysł estetyki, mi się
@Semigod: ja wiem ze frajda, też czuje frajdę kupując nowy, zupełnie niepotrzebny nożyk.
Miałem nadzieję na jakąś konstruktywna rozmowę z ludźmi inteligentymim
Typ mnie zaczął wyzywać, dałem go na czarno. A dalej pisze.
Co za zje#^#^ funkcja.
Przecież jak daje dałniacza na czarno to ma zakaz pisania w moich wpisach