Wpis z mikrobloga

Wyobraź sobie, żeby AI działało jak tinder albo tiktok, albo jeszcze lepiej: kryształ śmierci z jednego odcinka Rick i Morty.
Żebyś całym sobą zmierzał do twojego ulubionego zakończenia, ale w świecie wirtualnym, w metaverse, gdzie każdy twój ruch w lewo, w prawo, do przodu itd., generuje nieco inną wersję świata, a ty tymi nieznacznymi ruchami wybierasz świat najbardziej ci pasujący, najbardziej cię pochłaniający.

#machinelearning #ai #uczeniemaszynowe #stablediffusion #dalle #metaverse #futurystyka #future #scrifiction #rickandmorty #rickimorty
  • 9
@look997: Ale skoro już teraz widać wielkie ograniczenia tej technologii, że nie umie się uczyć, że nie radzi sobie z nie nauczonymi i nowymi sytuacjami, no to myślisz że to będzie takie super w przyszłości? Ograniczenia nie znikają, można tylko jakoś ominąć ale dalej zostają
@look997: Ale programy komputerowe działają tak samo jak na pierwszy komputer, wszystko musisz wytłumaczyć komputerowi co ma działać. Języki wyższego poziomu uprościły ten proces bo nie musisz wpisać kodu maszynowego jak za starych dobrych czasów, ale ograniczenia i model działania jest dalej taki sam. Czy ty w ogóle pracujesz w technologii że rozumiesz takie terminy?
@Kamokamo: ja aż tyle zajęć z kodem maszynowym nie miałem, ale projektowanie własnego mikroprocesora to coś co do tej pory pamiętam i w sumie dużo mi to dało bo dzięki temu mam lepsze zrozumienie jak ty maszyny działają
@look997 to zwracam honor, po prostu ostatnio wysyp ludzi, którzy mają do powiedzenia tyle co nic, ale koniecznie muszą zabrać głos w tej kwestii.

Głównie pisząc ze skrytą zawiścią o zastąpieniu informatyków sztuczną inteligencja.