Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki spod tagu #motocykle chcę wrócić do interesu po kilkunastu latach przerwy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakie kaski się teraz kupuje? Kiedyś miałem Sharka szczękowego i do Fazera 600 był okej. Niestety zgruzował się wraz z Fazerem i Scalą. Co jest godne polecenia? Integral, szczękowy? Fajnie jakby jakiś zestaw słuchawkowy się dało wrzucić. Myślę nad X-ADV, więc jakichś kosmicznych prędkości nie będzie.
  • 7
@Zbyszek_Kudriawcew: No to bym nie kombinował, idź przymierz albo Schuberta albo Nolana. Po przekroczeniu pewnej granicy wszystkie są dobre.
Ja mam Schuberta C4 Pro i jest spoko. Aczkolwiek zintegrowany (dodatkowo płatny) intercom nie jest wart swojej ceny, więc tego bajeru raczej nie wykorzystasz.
Nie da się gadać przez tel?


@Zbyszek_Kudriawcew: Da się, ale to za astronomiczną kwotę 1k zł (2 lata temu, nie weryfikowałem teraz).
Żeby nie było, kupiłem, przetestowałem i oddałem. Następnie zamówiłem sobie chińczyka z radiem FM (taki miałem wymóg i wszystkim polecam). za 1/5 tej ceny.
Po przekroczeniu pewnej granicy wszystkie są dobre.


@Vader-Poland: nie do końca. Niektóre drogie kaski wypadają blado w testach, polecam sprawdzać rating sharp każdego kasku jaki się kupuje.