Wpis z mikrobloga

Wymieniłem sobie łańcuch i teraz na 6 i 7 zębatce notorycznie mi przeskakuje. Dodam, że to są biegi ja których najczęściej jeżdżę, wcześniej tak nie było, na innych biegach też jest ok. Potraficie ocenić czy kaseta jest do wymiany? Czy może z definicji wymienia się zestaw łańcuch + kaseta? Jest sens oddać to do warsztatu żeby ktoś ogarnięty rzucił okiem?
#rower #rowery
Pobierz mirkogreg - Wymieniłem sobie łańcuch i teraz na 6 i 7 zębatce notorycznie mi przeskak...
źródło: temp_file.png8921192012326662313
  • 7
@mirkogreg: też ze mnie amator jeśli chodzi o serwis ale sprawdź czy ten nowy łańcuch ma tyle samo ogniw co poprzedni ( choć można też go skrócić).
Ja się nie zgodzę, że kaseta jest zajechana, a raczej to z łańucuchem jest coś nie tak.
O ile dobrze widzę na zdjęciu, na I. biegu (który raczej rzadko się zużywa) nie jest dobrze osadzony ten łańcuch; musiałbyś podesłać zdjęcie jak to wygląda od
na 6 i 7 zębatce notorycznie mi przeskakuje. Dodam, że to są biegi ja których najczęściej jeżdżę,


@mirkogreg: jeździsz wyłącznie pod górki czy może używasz "nielegalnych" kombinacji na przerzutkach, przez które masz przekoszony łańcuch?

Tu artykuł na temat prawidłowego ustawiania przełożeń w rowerze z dwiema przerzutkami: https://roweroweporady.pl/jak-poprawnie-zmieniac-przelozenia/

Tak nie powinno się ustawiać łańcucha:
Pobierz faxepl - >na 6 i 7 zębatce notorycznie mi przeskakuje. Dodam, że to są biegi ja który...
źródło: krzyzowanie-lancucha-w-rowerze
@faxepl: A widzisz, nawet nie wiedziałem, że nie można tak jeździć. Jeżdżę głównie po równym, najczęściej na dużej zębatce z przodu, ale z tyłu korzystam ze wszystkich, więc wychodzi, że nielegalnie też.