Wpis z mikrobloga

Po ostatnim wysrywie Michała Bodziocha, ksywa Dziki trener po raz kolejny nastąpił wylew hejtu na Ukraińców którzy wyjeżdżają na święta do rodziny. Ten typ nie jest w stanie pojąc (tak jak rzesza jego wyznawców), że to nie jest tak, że cała Ukraina jest bombardowana non stop, tylko działania wojenne dzieją się głównie na wschodzie, a a pozostałych obszarach raz na jakiś czas coś spadnie nie powodując dużych strat w ludziach. Kolejny argument to stale odwoływanie się do zbrodni wołyńskiej. Rozumiem, że tą zbrodnie należy wyjaśnić, ale jak czytam komentarze osób które nie wprost, ale jednak życzą ruskim żeby się rozprawili z Ukrainą to po prostu nie mam słów. Warto zaznaczyć że ruscy popełnili większą zbrodnie niż ta na wołyniu, o której się nie mówi. Mowa o tzw. operacji polskiej NKWD z lat 1937-1938 w wyniku której zginęło grubo ponad 111 tys. Polaków. Poczytajcie poniższy artykuł. Dlaczego nikt tematem tej zbrodni się nie zajmuje?

https://naszahistoria.pl/operacja-polska-nkwd-1937-w-ludobojczej-operacji-zginelo-111-tys-ludzi/ar/c15-13593670

https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_polska_NKWD_(1937%E2%80%931938)

#ukraina #rosja #wojna
  • 15
@JAn2: Czemu nie zająkną się na temat operacji polskiej, Katyniu? Bo konta nadające rosyjską propagandę i reszta pożytecznych idiotów powiela ich przekaz. Zresztą wiedza naszego społeczeństwa o historii jest bardzo słaba, w szkołach traktowana jest po macoszemu, dzieciaki nie chcą się jej uczyć bo jest nudna. Przecież my też jako naród mamy swoje za uszami, gdyby nie pazerność naszej szlachty która doprowadziła do zmniejszenia rejestru kozaków nie doszłoby do powstania Chmielnickiego
@BayzedMan: oj widze ze niestety twoj świat runął w gruzach a zycie to nie wykopek i 99,9% polakow nie kocha ukraincow a tylko 0,1% to ruskie onuce co. Wyjdz z piwnicy chlopie. Do 40,5 zmalala ilosc osob ktore chca zeby zostali po wojnie. Myslisz ze 49,5 to niezdecydowani? Bo mi sie wydaje ze to podzielone na pol a skoro spada to za pol roku bedzie tylko gorzej i nawet twoje propagandowe
Ivan_Sekal - @BayzedMan: oj widze ze niestety twoj świat runął w gruzach a zycie to n...

źródło: 20230408_171011

Pobierz
Dlaczego nikt tematem tej zbrodni się nie zajmuje?


@JAn2: Musisz o to zapytać polityków, a nie wykopków.
Dlaczego my tutaj o tym nie piszemy? Bo co do Rosjan nie mamy złudzeń i nikt na siłę nie robi z nich naszych przyjaciół i bratni naród. To Ukraina aspiruje do Zachodu, więc to jej powinno zależeć na zmierzeniu się z własną historią.
@JAn2: Mam do Ciebie jedno pytanie. Czy jesteś równie urażony gdy mieszkańcy Podkarpacia są wyzywani od podludzi, zwierząt, bydła i ciemnogrodu? Wejdź sobie na jakikolwiek artykuł o Rzeszowie/Podkarpaciu na Wyborczej i przeczytaj komentarze światłych rodaków z Poznania i Wrocławia. Ja mam nowe auto ale jadąc do zachodniej Polski wybieram pociąg bo już raz mi porysowali za rejestracje RZ. Przykre że nikt się tym nie przejmuje a jak ktoś coś powie na
@DrCieplak: nie zaprzeczam, że takie zjawisko nie występuje. Wielokrotnie mówiłem, że PiS wygrywa wybory bo opozycja nie potrafi przeprowadzić sprawnej kampanii informacyjnej na wschodzie, która uświadomiłaby szkodliwość rządów rządzącej partii. Być może te artykuły powstają w wyniku niezrozumienia przez autorów tego, jak ktoś może głosować na pis, skoro oni wywołali już tyle afer i wgl. Ja jestem zwolennikiem uświadamiania pewnych rzeczy, a nie wzajemnego naskakiwania na siebie tak jak robią to