Wpis z mikrobloga

  • 2
@wypokowy_expert: karta wyjść typu XGSPON do OLTa, mniej więcej takiego, jak na zdjęciu :)
Zgłaszany problem to niewielka, ale rosnąca stopa błędów, kopiąc po szczegółach doszukałem się, że "trzeszczy" backplane interface, czyli zwyczajnie styki karty zaczynają źle kontaktować.
I zanim zapałasz słusznym oburzeniem nad profesjonalizmem porady użycia WD40 tutaj, muszę dodać kilka słów na temat okoliczności: problemy z backplane interfejsem są dla tego ISP dość nagminne, my (producent urządzenia) mocno podejrzewamy,
JarekP - @wypokowyexpert: karta wyjść typu XGSPON do OLTa, mniej więcej takiego, jak ...

źródło: 20220531_121424

Pobierz
@Jarek_P: nie wiem dlaczego miałbym jechać, umycie styków to pierwsza rzecz w diagnozie. Jeśli wiecie że wam wd40 plastiku nie ruszy to czemu nie

A co do niechlujności to się tylko mogę domyślać czy to ta sama firma co podpina 100 klientów do jednego włókna i karty 2.5Gbps ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
Złącza w płytkach lutowane czy press fit?


@An2pl: szczerze mówiąc nie wiem, to jest tak zabudowane, że nie kojarzę na wygląd. Ale przyjrzę się.

ale wiesz ze wd40 nie jest środkiem smarującym, powiedz ze wiesz


@Captcha--: smarującym od biedy też (15% składu to olej mineralny, który zostaje po odparowaniu rozpuszczalnika, tworząc cienki film), ale tu bardziej mi chodziło nie o smarowanie, a o własności penetrujące i ułatwienie zgarnięcia ewentualnej śniedzi