Wpis z mikrobloga

Księżyc jeszcze trzyma się pełni, więc pokazuję dzisiaj zdobioną skrzynkę-książkę w księżycowych klimatach, którą niedawno wykończyłam. Czerń, ciemny błękit i srebro - czyli jedna z moich ulubionych kombinacji kolorystycznych ()

Grafika projektowana we własnym zakresie i nakładana metodą decoupage, detale wypukłe ręcznie malowane i srebrzone, plus wzór z pasty szklistej na wieczku. Imitacja stron po bokach metalicznie niebieska, z przodu zamknięcie w kolorze srebrnym. W narożnikach cztery malutkie kamienie księżycowe szlifowane w kaboszon.

Wnętrze wieczka również zdobione - miał być wypukły motyw astrologiczny, no i jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) W środku trzy komory wyklejone ciemnoniebieskim filcem, coby wszystko zgrywało się kolorystycznie. Na obrzeżu wieczka personalizacja (wyblurowana).

Więcej zdjęć w komentarzach, a więcej moich szpargałów twórczych jak zawsze na #apaturiart .

#ksiezyc #magia #fantastyka #fantasy #handmade #rekodzielo #tworczoscwlasna #chwalesie #hobby #rozowepaski
Apaturia - Księżyc jeszcze trzyma się pełni, więc pokazuję dzisiaj zdobioną skrzynkę-...

źródło: 01

Pobierz
  • 23
  • 1
@inzynier_dusz: Elementy świecące w ciemności już mam w ofercie, używam farb luminescencyjnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do drukarki 3D, wolałabym mimo wszystko trzymać się tradycyjnych metod. Rzeźbię detale z ręki lub odciskam je w formach, przy czym nawet te odciskane najczęściej modyfikuję ręcznie (docinam, zmieniam proporcje, dodaję lub odejmuję szczegóły itp.), dzięki czemu końcowy efekt zawsze ma niepowtarzalny charakter. Przy hurtowym stosowaniu elementów z druku 3D
  • 1
@Carramba666: Jest już mnóstwo bardzo dobrych filmików z tego typu DIY (decoupage, mixed media) - nie mam raczej nic nowego do dodania w tym temacie, a że robienie filmików to raczej nie moja bajka, tym bardziej nie planuję pójścia w tym kierunku. Poza tym musiałabym mieć do tego nadające się do pokazania stanowisko pracy i mniej chaotyczny proces twórczy ;)

@misthunt3r Dziękuję, miło mi to czytać (
@Apaturia u mnie właśnie nic nie świeci, ani księżyca nie widać, ale pełnia ma nade mną jakąś magiczną moc, że wtedy nie mogę spać. A ja generalnie bardzo łatwo i szybko usypiam, więc tym bardziej ta różnica się uwydatnia.