Wpis z mikrobloga

to nasz debiut, mój i różowej. w sumie to ona robiła pierwsza część ciasta, a robienie placka, pieczenie i reszta to już moja część. piec to ariete 909 i uwaga, wczoraj były robione pierwsze placki, w ogóle pierwsza pizza. kiedyś próbowaliśmy coś robić w piekarniku, ale wyszedł skis totalny.

nas czym muszę popracować? no dobór składników. dotarło do mnie, że jak sam kręcę placek to salami jest złym pomysłem. pizza różowej z kozim serem wyszła o wiele lepsza. dwa) kamień musi być czysty. pierwszy placek praktycznie się spalił, nie doczyscilem dobrze kamienia bo pięć gorący i miałem kolejne placki i dół zaczął za szybko łapać, a góra trochę blada. może też pomyślę nad temperaturą kurcze, może zejdę z 400 cm na 350 i przytrzyma ją dłużej. 3) to mąka i eksperymenty. te placki są z 00 Neapoli jakiejś z biedry, zabieram się zaraz za ukręcenie placka z (nie pamiętam już nazwy) ale typowa mąka na pizzę (jest nawet a KMP) w240-270 tylko z takim wiązaniem nie wiem czy nie lepiej by ciasto dojrzewało te 48h, zobaczę.

poniższe wypieki to raczej standard. 2H TO blok, 16H TK blok, 2H TO blok, 4H TO kulki

zdjęcia zostały zrobione "na miejscu" raczej chodziło by mieć porównanie do przyszłych placków, ale jak już mam to myślę, że wrzucę na wykop. proszę się nie czepiać o jakoś i prezentacje xD

#pizza #gotujzwykopem
Pobierz zielony_goblin - to nasz debiut, mój i różowej. w sumie to ona robiła pierwsza część ...
źródło: temp_file.png7030944928592111310
  • 11
@Melancholijny_Czlek próbowałem zjeść środek, ale od dołu węgiel xD
@slackbot no ja nie sądziłem, że to w ogóle wyjdzie bo dla mnie pizza w domu = polska pizza z piekarnika. mama coś tam zaczęła kręcić "lepsze" placki, ale od 2 lat z nimi nie mieszkam to jej pizzę jem raz do roku. a my z różowa lubiłmy zjeść picke na weekendzie, te z pizzeri to drogie i wszędzie niedobre to padło na
@jamesbond07 dzięki za linka, obejrzałem, poczytałem i jednak nie robię ma zaczynie bo do tego dobra jest mąka 300w górę, ja mam 240-270. zrobiłem teraz ciasto z divella farina. plan jest taki

2h TO blok, 2h TO kule, 24h TK kule, 4H TO kule
@zielony_goblin: czerwona divella jest słaba, ma W200 i nie nadaje się do długiego wyrastania. Ta zielona z biedronki gustobello jest lepsza - to tak naprawdę mąka produkowana przez 5 Stagioni o W260. Jeżeli chodzi o mąke dla początkujących totalnym samograjem jest caputo które świetnie pije wodę i świetnie buduje gluten.
Generalnie w piecu kopułowym najważniejsze to ogarnąć temperaturę kamienia i sam piec. Kup sobie pirometr jeśli jeszcze nie masz - koszt
Pobierz bartowsky - @zielony_goblin: czerwona divella jest słaba, ma W200 i nie nadaje się do...
źródło: IMG_4698
@bartowsky no teraz trochę na grupie poczytalem i zamówiłem pirometr, jutro pewnie zrobię mod termostatu bo to będzie nieuniknione :D i też czytałem o tym jak ustawiać i kontrolować by nie karali dołu, na razie mam ciasto w lodówce.

maka divella farina(ta pomarańczowa W240-270)
2h TO blok 2H TO kulki, 24h TK kulki 4H TO kulki

zobaczę co jutro mi z tego wyjdzie