Wpis z mikrobloga

Cześć
Idzie do mnie paczka z Hong Kongu kurierem UPS. Zawartość jest warta około 700$ (goggle do drona), chinczyk zadeklarował na paczce 120$ (plastikowe zabawki).
Niestety paczka stanęła na odprawie celnej.

UPS chce tego:

W związku z wymaganą odprawą celną Państwa przesyłki proszę sprawdzić czy załączona faktura jest prawidłowa, w szczególności w następujących aspektach

Faktura posiada numer
Dane nadawcy i odbiorcy są prawidłowe
Dane towaru, jego ilość oraz wartość są zgodne z Państwa zamówieniem
Na fakturze uwzględnione są koszty transportu – jako osobna pozycja lub jest prawidłowy Incoterms (prosimy o upewnienie się, że warunki transportu są zgodne z Państwa zamówieniem).

Na razie poprosiłem chinczyka o fakture na zakupiony towar na "plastikowe zabawki" o wartości 120$.

Czy napisać poprostu że wszystko się zgadza i liczyć że puszczą, kombinować coś czy "przyznać się" do rzeczywistej wartości paczki, płacić i płakać.
Czy mają prawo otworzyć paczkę?
Miał ktoś może doświadczenie z taką sytuacją?

Dzwonił do mnie Pracownik Obsługi Agencji Celnej

#zakupyzchin #import #aliexpress #drony #dron #hongkong
  • 6
Na razie poprosiłem chinczyka o fakture na zakupiony towar na "plastikowe zabawki" o wartości 120$.


@antzuch: nic to nie da, otworzą paczkę na celnym. Za to co chińczyk zadeklarował nie odpowiadasz, za podesłanie lewych papierów owszem.

Trzeba było dać screen z aukcji i dopłacić do legitnej ceny, a tak pakujesz się w art. 87 KKS, który mówi o "wprowadzeniu w błąd organu celnego". Orzecznictwo sądów w ostatnich latach nigdy nie wali