Wpis z mikrobloga

Nie dziwię że społeczeństwo jest coraz bardziej cięte na lekarzy skoro trzeba wydać dniówkę przeciętnego zjadacza chleba żeby konował łaskawie przyjął i wypisał receptę. 270 zł za 20 minut czyli 810 zł za godzinę... czyli 6480 zł dniówki, nieźle się bogacicie kosztem innych ludzi. Bo na wizytę na NFZ nie ma szans w sensownym terminie. I nie mówicie że macie strasznie ciężkie studia i zarabiacie dopiero po zrobieniu specjalizacji bo dużo osób też skończyło bardzo ciężkie studia a nie zarabiają nawet 1/10 z tego. Coraz częściej lekarze w trakcie specjalizacji kasują wcale nie gorszy hajs w prywatnych klinikach. A i wasza postawa podczas "pandemii" też niczego nie poprawiła kiedy to chcieliście zmuszać ludzi do szprycowania się eksperymentalnym eliksirem.

Wmawiają wam na tych studiach że jesteście lepsi, elitą itp a w rzeczywistości większość lekarzy to przeciętne tłuki. Owszem, potrzeba determinacji żeby się obkuc na pamięć ale nie róbmy z tego rocket science. Co z tego że się uczucie na studiach anatomii, nazw poszczególnych mięśni po łacinie itd... I tak wszystko idzie w zapomnienie. Jak na każdym innym kierunku... Ostatecznie większość z was kończy tak, że przepisuje ludziom randomowe leki a jak człowiek chce wejść z wami w jakaś merytoryczną dyskusję to wyganiacie z gabinetu bo jak pacjent śmiał podważyć żałosny wysryw konowała. #!$%@? grupa społeczna. Ktoś, kto bije konia do skończenia jakichkolwiek studiów w Polsce tylko pokazuje, że na rynku jest swiezakiem i nie ma pojęcia i rzeczywistości.

#medycyna #zarobki #inflacja #zalesie #lekarz #zdrowie
Pobierz Viado - Nie dziwię że społeczeństwo jest coraz bardziej cięte na lekarzy skoro trzeba...
źródło: Untitled
  • 265
Ale przecież Polacy płacą większą składkę zdrowotną i nawet nie mogą jej już odliczyć od podatku, więc jak to możliwe? Chyba ktoś tu zmyśla, bo przecież to niemożliwe, żeby PiS ruchał rodaków, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Viado ekhem, nie ma potrzeby zwracać się do lekarza specjalisty z prośba o wypisanie recepty. Tym może się zająć rejonowy POz, co więcej Ordynować leki oraz kontynuować recepty na substancje lecznicze mogą również pielęgniarki, polecam najpierw skorzystać z rejonowego poz :3
Pozdrawiam piekegniarka Natalia :)
@naki2001: A co uwazasz nie ma żadnej szansy że dorabiasz sobie coś czego nie ma, skoro napisałam może? Bardzo arogancko z twojej strony.
Ja się nie dziwię, ja po prostu wiem że obie strony sobie zasłużyły na taki stan rzeczy. W wypadku dzieci jest najgorzej, bo rodzice zapychają poradnie specjalistyczne kompletnie błachymi problemami, bo nie da się im czegoś wytłumaczyć dopóki nie powie specjalista. Dokładają do tego lekarze ktorzy pod naciskiem
@dr_Batman: nie szalej już tak dziewczyno z tą edukacją (wkuwanie rzeczy o których potem z dumą ogłaszacie że 2% były przydatne i słuchanie zboczonych żartów elity profesorskiej). jak chcesz być wynagrodzona za to że studiowałaś 1 rok dłużej niż przeciętny magistrant i twoje życie zawodowe zamiast 40 lat ma 39 to możesz dostać mnożnik 40/39 do średniej krajowej, chyba uczciwe.
@sotilas: no 110 zł/h na fakturze (a więc zapłać z tego jeszcze PIT i ZUS) to nie są jakieś duże pieniądze jak nie masz robackiego wykształcenia. (tak wiem, masz habilitacje z super wspaniałej ale równie bezużytecznej dziedziny, trzeba było zostać konkuterowcem a w swoje pasje bawić się po godzinach). A jak masz jeszcze dojeżdżać do roboty zamiast pracować zdalnie to naprawdę słaba opcja, szczególnie że to pewnie POZ na 2-3h ze
@Viado: Przecież nie tak dawno sraliście si ena wypoku o podwyżki dla niech.
Kolejny dowod na to, ze nie myślicie tylko powtarzacie lewackie populizmy zeby walczyć z pisem. Jak pis nie chce dac podwyzki, to wtedy trzeba, jak pis nic nie mowi to "coraz wiecej ludzi jest cietych"
@sotilas: na etacie to sporo. Ale NIKT takich pieniędzy nie daje na etacie, szczególnie państwowym. Taką kasę masz na kontrakcie "za fuchę". Jak jesteś ogarniętym inżynierem (moja działka to robotyka/IT/AI) to spokojnie takie pieniądze zarabiasz na kontraktach rok po studiach na których się nie #!$%@?łeś no i oczywiście wykazujesz minimum zainteresowania w szukaniu pracy.
@dr_Batman: Nie widzę tego "może". Niczego nie staram sie dorabiać, napisałem jak wyglądała rozmowa i że jest to niejasne jak te kontrakty są realizowane. Cieszę się, że jednak później napisalas jak może być, mimo że dalej wołałaś pyskowac. Pilnuję się żeby nie być aroganckim i czytam kilka razy zanim coś skomentuję, więc nie, nie uważam, że odpowiedziałem Ci arogancko.
Stoisz po jednej ze stron i nie przyjmujesz argumentów innych mówiąc, że