Wpis z mikrobloga

@awrowhh: ile masz czasu na droge do Sydney? Bo polecam nie jechac autostrada (straszna nuda) tylko troche nadlozyc - jest pare pieknych miejsc po drodze. Moge polecic cos konkretniej jesli masz na to czas.
@PROOOOOH: No właśnie słyszałem, że autostradą będą nudy. Planuję jechać wzdłuż wybrzeża.

Aktualny plan: rozbić drogę na 3 dni. Jak wyjdzie dłużej, to też ok.

Chętnie posłucham rekomendacji.
@awrowhh: Oprocz wybrzeza (gdzie miejscami jest super, ale w sumie chyba ciekawsze jest na zachod od Melbourne - Great Ocean Road) bardzo polecam miejscowosc Bright (urocza wioska w gorach, chce sie tam kiedys przeprowadzic), Great Alpine Rd, droge przez Kosciuszko NP (z Tumut do Cooma). Ogolnie z Tumut do Bega jest kilka bardzo odmiennych krajobrazow i kazdy piekny. Z Cooma do Canberra tez jest bardzo malownicza droga.

Na przyklad cos takiego
@PROOOOOH: Link nie zadzialal, ale zasadniczo Melbourne -> Longford -> Omeo -> Bright -> Albury -> Tumut -> Talbingo -> Cooma -> Bega -> Batemans Bay -> Braidwood -> Goulburn -> Moss Vale -> Bomaderry -> Kiama -> Sydney
@PROOOOOH: Dzięki. Raczej nie dam rady takiej trasy zrobić, ale jak będę wracał, to być może zahaczę o Canberrę.

Miałem w planach Great Ocean Road, ale też ze względu na limit czasu raczej nie mam co zaczynać, bo wypadałoby ze trzy dni na to poświęcić.