Wpis z mikrobloga

Na swoim komputerze chciałbym postawić wirtualną maszynę na Ubuntu, którą docelowo chciałbym wystawiać co jakiś czas w Internecie, aby coś zaprezentować Klientowi. Myślałem o VPS, ale potrzebuję taką moc obliczeniową, że cenowo mi się to po prostu nie podoba. Nie ma mam stałego i publicznego adresu IP, ale jest może jakiś sposób na to? Chodzi mi o to, że na Ubuntu jest postawiona aplikacja, która działa przez przeglądarkę i chciałbym, aby właśnie do tego panelu miał dostęp mój Klient.

#windows #ubuntu #linux #komputery #programowanie #siecikomputerowe #sieci #vmware
  • 15
Na swoim komputerze chciałbym postawić wirtualną maszynę na Ubuntu, którą docelowo chciałbym wystawiać co jakiś czas w Internecie, aby coś zaprezentować Klientowi. Myślałem o VPS, ale potrzebuję taką moc obliczeniową, że cenowo mi się to po prostu nie podoba.


@menchold: docker

Nie ma mam stałego i publicznego adresu IP, ale jest może jakiś sposób na to


@menchold: dyndns, no-ip itp. ale musisz mieć odblokowane porty na zewnątrz
@menchold @dzyndzla: Jak się nie ma publicznego adresu IP, to DDNSem można sobie podetrzeć 4-litery.

Jakimś tam rozwiązaniem może być VPS z VPN i NAT z przekierowaniem portów. Tylko nie każdy dostawca pozwala na wykorzystanie VPS jako server VPN. Pewnie dostawcy VPN też oferują takie usługi.
  • 0
@vries: w OVH VPS to ładnie generalnie działa, bo w pakiecie mam stały i publiczny adres IP, ale generalnie potrzebuje 16 GB RAM i przynajmniej 200 GB przestrzeni na początek, żeby to miało sens, ale wszystko wskazuje, że jednak będę musiał wykupić to rozwiązanie :D