Wpis z mikrobloga

@paul772 reklamują nikisz.. ale to raczej getto. moge reklamować muzeum.. ale jest drogie. park śląski, park skałka, szyb prezydent, hałda skalny, park kazimierz górniczy, to moim zdaniem niedoceniane miejsca .
@paul772: Jestem ze Śląska mieszkam tam praktycznie od urodzenia. W Katowicach jest sporo ciekawych miejsc. Jeżeli lubisz muzea to polecam muzeum Śląskie. muzeum Katowickie czy Muzeum historii Gitary. Fajnie przejechać się na osiedle górnicze Nikiszowiec. Pochodzić popatrzeć, bo jest to wyjątkowe osiedle na skale Europy. Ciekawym miejscem jest również szyb Witosa. Nie wspomnę o Spodku czy Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Ogólnie tamta okolica blisko spotka jest no nie powiem na swój sposób
@paul772 Byłem w Katowicach kilkakrotnie, nie wyobrażam sobie żeby jakiś nie-fanatyk industrialu tam pojechał na tydzień i po powrocie był zadowolony. Albo inaczej: każde miasto, nawet najmniejsze ma jakieś atrakcje, Katosy też. Gdyby zrobić ranking atrakcyjności turystycznej miast w Polsce (ale nie na podstawie ruchu, bo tu Katowice mają bonus za eventy), to nie wiem czy znalazłyby się w pierwszej 50, albo nawet setce. Na starcie przegrają chyba z każdym miastem wojewódzkim