Wpis z mikrobloga

Ile miesięcznie wydajecie na życie? Pytanie do par. Ja już sam nie wiem czy idzie gdzieś szukać oszczędnosci czy takie jest obecnie życie w tym kraju.

- mieszkanie jakieś 850 zł sam czynsz, mieszkanie własnośiowe, ale tu gdzie mieszkamy zawsze było drogo (to ceny po podwyżkach) + media to ~1k zł, co te 2-3 miesiące dochodzi jakieś 200 zł prąd
- kot ~150 zł/msc
- paliwo: średnio 300 zł/msc, jeden samochód, 2 osoby
- rata 100 zl

Czyli jest jakieś 1500-1600 zł wydatków stałych, pozostałe 1500 to jedzenie, chemia, zakupy do domu. Tak 3200-3500 trzeba liczyć by był pełen komfort bez strachu, ze braknie. Odżywiamy sie normalnie: sporo warzyw, owoców, jakieś ryby, 3-4 posiłki dziennie, raczej nie patrzymy na promocje tylko kupujemy na co mamy ochote (bez przesady oczywiście, kawioru nie jemy). Sam już nie wiem czy to sporo czy normalne koszty życia obecnie?

#pieniadze #zwiazki #budzetdomowy
  • 10
@zielony_goblin: Ostatnio jakoś ledwo wiąże koniec z końcem xd Na parę:
-rata mieszkania 2620
-czynsz 840 zł
- żarcie to pewnie z 1500 wychodzi
- prąd 160\msc
- ubezpieczenie mieszkania 100
- ubezpieczenie zycia 100
- paliwo 500-600
- YT premium 10 zł
- netflix 15 zł
- 2x telefony 50 zł
- rata za sprzety domowe na raty 200 zł

zaraz dojdzie żłobek 1250 zł miesięcznie -400 dofinansowanie

A co
@BornToDie69: no to ja samochodu/motocykla nie liczę bo to idzie z prywatnego konta, ale od listopada w samo auto wsadziłem 4k (mechanik i OC). Rok temu zarabiałem jakieś 3200, teraz niecałe 5k i mam wrażenie, że mam mniej kasy na koniec miesiąca niż rok temu. Nie wiem gdzie to sie rozchodzi...
@zielony_goblin Normalnie żyjecie oszczędnie, u mnie przy jednym dziecku na dwie osoby też tak żywność wychodzi 1500zł, nawet w sumie więcej, czasami do 2000.
Z racji że mamy osobne konta wiem tylko że ja wydaje około 1000-1200zł z włąsnej kieszeni na zakupy, podejrzewam żona troszke mniej

Na kota też podobnie idzie 3 wory żwiru 60zł/80zł żarcie
@zielony_goblin: mi wychodzi 3000-3500zl średnio w tym roku miesięcznie w tym mieszkanie 800zl (połowa), paliwo 600zl, jedzenie 1000zl, rachunki, czasami piwo w barze,itd. Partnerka pewnie trochę mniej ale myślę, że oboje się kręcimy przy 5000zl miesięcznie, a staramy się nie żyć ponad stan.
@zielony_goblin: IMO dużo masz za media. U mnie 250gaz, 100prad 80internet i 20 woda na 1 osobę i to już jest z ogrzewaniem.
Ogólnie wszystko łącznie z miniratką hipoteczną to u mnie 3500. Mieszkam sam, ale tak naprawdę przy drugiej osobie idzie tylko trochę więcej na wodę i jedzenie.
@apee: gaz, ogrzewanie, ciepła woda, zimna woda jest w czynszu czyli obecnie 850 zł, prąd to jakieś 200/250 zł na 3 msc więc te 80 zł/msc wyjdzie. Internet i TV to już zawiły temat, ale jakoś ponad 100.
Ile miesięcznie wydajecie na życie?


@zielony_goblin: Co prawda singiel, ale odpowiem. Mieszkam sam we własnym mieszkaniu. Pracuję zdalnie, więc koszty dojazdów odpadają. Rachunki to 29zł za telefon i internet, 150zł za prąd, 200zł za gaz (uśredniając z ogrzewaniem), śmieci 19zł, woda 20zł. Wyżywienie ok. 800zł, bo staram się jeść mało żeby się nie roztyć, doliczmy 200zł średnio na ubranie i środki czystości, 100zł na rozrywkę typu kino, koncert raz na jakiś
@zielony_goblin:
Mieszkanie, opłaty, internet itp.: 2900 zł
Jedzenie, zakupy do domu, wyjścia do knajp itp.: 2600 zł
Paliwo: do 300 zł
Zwierzęta: 250-300 zł

Czyli wydatki na parę: do około 6100 zł. Kieszeń drenuje głównie wynajem, ale niedługo przeprowadzamy się do lepszego mieszkania i to za około 1000 zł mniej (wynajem od rodziny), więc uda się zejść może do 5000 zł.

Tyle teorii, normalnie co miesiąc coś się spierdzieli: a to