Wpis z mikrobloga

Moje oświetlenie biurka (taśma ws2812b) mam podpięte według schematu jak wyżej do Arduino UNO (a raczej jakiś klon) + zewnętrzny zasilacz. Płytka jest podłączona przez kabel USB do komputera w celu sterowania oświetleniem przy pomocy Prismatik.

Mam taki problem, że po wyłączeniu PC na porcie USB od Arduino na pinie Vcc mam cały czas +5V które idzie z zasilacza przez co na wszystkich portach USB komputera jest napięcie co powoduje podświetlanie się klawiatury, diody led na DACu itd., wiadomo o co chodzi.

Czy można to napięcie jakoś odseparować?

Na poprzednim komputerze pojawienie się tego napięcia powodowało dziwne zachowanie komputera, np. po wciśnięciu jakiegoś klawisza na klawiaturze potrafił się on zawiesić w systemie i wciskać przez kilka sekund lub nagłe spadki wydajności komputera (przycięcia w grach). Pomagało odłączenie zasilacza LED. Na nowym komputerze jest tylko problem ze świecącymi się diodami ale nie wiem czy to jest bezpieczne dla komputera skoro na starym działy się takie dziwne rzeczy

#arduino #ws2812b #elektronika
suszin - Moje oświetlenie biurka (taśma ws2812b) mam podpięte według schematu jak wyż...

źródło: temp_file.png6732084735534614105

Pobierz
  • 9
@gresharehRG może, tylko gdzie ją włączyć? pomiędzy pin 5v z arduino a taśmę Led?

przeglądałem sobie schemat oryginalnego Arduino i z tego co rozumiem to tam jest zrobiony jakiś układ który powinien zapobiegać przedostawaniu się napięcia z zasilania na port USB.
@suszin: u mnie nic takiego nie występuje. Ja mam tylko problem, że czasem po wyłączeniu kompa diody nie gasną, więc z tyłu monitora, na linii +5V dałem fizyczny przełącznik, którym mogę odciąć zasilanie do taśmy. No i ja mam Arduino Nano.
@radziuxd ok ale fizycznie sprawdzałeś że na pinie vcc portu USB Arduino niema +5V?
zaczynam się zastanawiać czy po prostu może mój klon jest jakiś słaby i niema diody na zasilaniu która by zapobiegała tego typu akcja.