Wpis z mikrobloga

Ten Zbigniew Dylewski z jutuba znowu onucuje, a niektorzy maja go za bezstronnego analityka. Ale trzeba przyznać, że umiejetnie dorzuca ruska narracje, czesto zostawia sobie furteczki żeby sie wykpić, że przecięz nie o to chodziło i otwarcie czegoś nie powiedział.
https://youtu.be/f6TRj6V2ybg?t=475

Na przykład - od 7:55 mówi, że tego i tego dnia doszło do aktu zestrzelenia malezyjskiego Boeinga.
Zgineło wiele osób. Nikt nie przeżył.
Zestrzelono go a odpowiedzialnością obarczono rosyjskich separatystów.

Czyli gośc ignoruje kłamstwa Rosjan, dowody, wyrok sadu badajacego sprawe i nie mówi kto zestrzelił samolot , mówi tylko o ''obarczeniu odpowiedzialnścia separatystów'' co może brzmieć brzmi jakby to było niesłuszne obarczenie.
Jeżeli ktoś uważa, że nie ma tu nic złego to wyobraźcie sobie identyczne wypowiedzi o Wołyniu lub Katyniu.
Pod koniec mówi, że po stronie polskiej sa tylko idioci popierajace wojne, a polskie trole hejtują przeciwników wojny. Znów brak szczegółów kogo i co ma na mysli, typowa dla niego dwuznaczna wrzutka. Jednak znów bliska do narracji rosyjskiej - przypadek?

I takimi sztuczkami najeżone sa jego filmy.
Sformułowania o tym, że Rosja w tej wojnie tylko broni swoich granic (sporo osób zwróciło na to uwage kilka tygodni temu) pojawiaja sie tylko jako wtrącenia, a nie jako główna teza, dlatego co mniej uważny obserwator ma go za bezstronnego, bo przecież wiekszosc z tresci filmików to prawdziwe dane.
Tylko, że sposób przedstawiana i te wrzutki robią róznicę.
Dylewski to jest taki Sykulski sprzed paru lat - mniej oczywisty, bo lepiej balansuje i mówi tylko A a czasem B, gdy Sykulski zwłaszcza po 24 lutego poszedł dalej w swojej retoryce.

#ruskapropaganda #ukraina #rosja #dylewski
  • 15
@szurszur: dokładnie
Kolejny którego słuchałem od czasu do czasu j zaczyna onucowac. Sykulski (najgorsza menda, zdrajca), Ślazyk sinofil, dylewski. Na swoje, przed soba usprawiedliwienie, czułem od nich taka kontrowersje i ze coś jest nie tak ale czujność była uśpiona. Eh onuce
I patrzcie te komenty, jak od linijki prosto z olgino ze super, obiektywnie i wgl
@szurszur: za onuce uznano raport GTBT, choć nawet janlaguna go udostępnił. A wszystko dlatego, że Ukraińska ofensywa rysuje się w czarnych barwach. A jak wiadomo naracja musi być tylko pozytywna.
@szurszur: ano tym, że krucjata w szukaniu onucy wychodzi za daleko i łapie niewinne osoby. I po dawać takim ludziom ataecje? Bo to właśnie Tobie dowiedziałem, że ktoś taki istnieje. Wykop to mi czasem przypomina ruskie pikabu z tym szukaniem agentów, przypominaniu co Rosja historycznie odwaliła i pilnowaniu przekazu

@Niedobry
ano tym, że krucjata w szukaniu onucy wychodzi za daleko i łapie niewinne osoby. I po dawać takim ludziom ataecje? Bo to właśnie Tobie dowiedziałem, że ktoś taki istnieje


@N331: ok czyli własnie przyznałeś sie do manipulacji, Bo widzisz ja postawiłem mu konkretne zarzuty, Ty do żadnego sie nie byłęs w stanie osniesć, a zamiast tego atakujesz mnie.

prawda boli w dupke i trzeba wyzywać od ruskich onuc


@shazzy: Tak
@szurszur: to, że gość powiela rosyjską narrację i tworzy pod nią tezy w oparciu o wyrywkowe dane to nawet nie jest coś co robi szczególnie subtelnie, już #!$%@?ąc jakie bzdury wygaduje

polecam film o planie Marshalla z jego kanału, to był ostatni materiał jaki u niego obejrzałem, wcześniej lubiłem posłuchać chociaż dla tych wybiórczych danych, bo one akurat bywały ciekawe

w tym filmie można znaleźć takie złote myśli jak:
1. na