Wpis z mikrobloga

@Vosemite: Faktycznie się już teraz przydaje do codziennej pracy? Ciężko złapać opinie od programisty na temat GPT-4 bo dużej części włącza się mechanizm obronny i piszą o "głupim generatorze textu", w pewnym sensie mają rację ale tu bardziej o rezultat chodzi.
@EndThis: Bawię się dopiero parę godzin nim ale mam kilka spostrzeżeń.

Myślałem, że to tylko zbieranina różnego kodu z neta i później wkleja to co ktoś napisał - nie do końca.

Poprosiłem go o napisanie tablicy formularzy z możliwością draga. Formularze mają zawierać takie i takie pola - wygenerował z użyciem jakiejś tam biblioteki do draga.
Poprosiłem o zmianę na bibliotekę na X i faktycznie to zrobił i całkiem fajnie to
@Vosemite: Nie będę udawał eksperta ale ostatnie tygodnie poczytałem sporo o uczeniu maszynowych, trochę prac naukowych i WYDAJE mi się że na takiego chatgpt trzeba bardziej patrzeć jak wielki zbiór statystyczny z setkami miliardów parametrów. Ogólnie te algorytmy mogą się uczyć same ale tutaj ważna jest jakość danych na jakich się je uczy, jakbyś sieć neuronową zaczął uczyć na komentarzach z facebooka to otrzymałbyś takie samo gówno co te komentarze.

Generative