Wpis z mikrobloga

Cześć, chcę kupić USB HUB, który będzie miał ładowanie (PD) oraz możliwość jednoczesnego wyświetlania ekranu z laptopa na monitorze, tylko nie wiem, czy takie coś zadziała bez portu USB-C/Thunderbolt w monitorze.

Mam dwa pytania:
1) czy taki hub wymaga podłączenia na stałe do komputera/monitora, żeby działać, czy wystarczy podpięcie do zasilania z gniazdka?
2) czy ma sens/zadziała takie połączenie : USB-C hub-> adapter z USB-C do USB-A -> wpięcie do monitora -> połączenie laptopa przez port USB-C z hubem?

Ogólnie to taki hub to byłby game changer, gdyby mógł wyświetlić obraz z laptopa ORAZ jednocześnie go ładować. Pozostałe zastosowanie byłoby standardowe: klawiatura, myszka, słuchawki po USB. Przypuszczam, że "zwykłe" USB nie ma takiej mocy jak USB-C i nie jest w stanie zasilać laptopa, monitora z kolei tylko dla tej opcji nie wymienię.

Myślałem o czymś takim: https://www.ceneo.pl/78028991

A może macie jakieś tańsze alternatywy, lecz nie z totalnych no-name'ów?

#komputery #hardware
  • 4
@rock-man: chyba szukasz stacji dokującej na USBC czyli łączysz lapka jednym kablem i masz z niego pociągnięty obraz i zasilanie.
generalnie to stacje dokującą z mnóstwem portów masz podłączoną do zasilacza, monitora, rj45, innych urządzeń USB, a lapka łączysz jednym kablem thunderboltowym, czy innym odpowiedniego standardu z laptopem