Wpis z mikrobloga

Co powiecie na #konkurs? 3 Mireczków lub Mirabelek zgarnie po 50 zł w bonie do #allegro, a jeden Szczęściarz/ra zgarnie stóweczkę ()

Co zrobić?

Odpowiedzieć na pytanie w komentarzu: Wycofanie gotówki z obiegu: jesteś ZA czy PRZECIW i dlaczego?

Dodatkowo (nice to have):

Sprawdź, jak zyskać 250 zł premii w banku Pekao (w tym 5 dyszek gotówce + 5 dyszek do Żabki na start): https://zgarnijpremie.pl/200-zl-w-gotowce-za-konto-przekorzystne-banku-pekao/ (to naprawdę fajna promka i jak zrobisz, to co opisaliśmy w artykule - bonus dostaniesz na pewno)

Zaplusuj ten wpis bądź obserwuj @zgarnijpremie na Wykopie

Autorów najciekawszych odpowiedzi nagrodzimy bonami. Konkurs potrwa do czwartku do północy. W piątek do południa ogłosimy zwycięzców pod postem konkursowym.

___________

➜ Interesuje Cię temat promocji bankowych? Obserwuj naszego Facebooka, gdzie na bieżąco publikujemy nowe promki: https://www.facebook.com/ZgarnijPremie

PS Na fejsie też mamy konkursik z bonami do Allegro, więc można wygrać podwójnie :)
__________

Link do regulaminu: https://zgarnijpremie.pl/wp-content/uploads/2023/03/KONKURS-Wykop-Zgarnij-Premie-marzec23.pdf_
#zgarnijpremie #rozdajo #okazje #finanse #pytanie #allegro #wygrana #zabawa
zgarnijpremie - Co powiecie na #konkurs? 3 Mireczków lub Mirabelek zgarnie po 50 zł w...

źródło: Nowy projekt - 2023-03-17T123916.534

Pobierz
  • 76
@zgarnijpremie:
Jestem przeciwny wycofaniu gotówki z obiegu. Wycofanie gotówki mogłoby prowadzić do sytuacji, w której rządy lub firmy miałyby dostęp do naszych danych finansowych, co z kolei mogłoby prowadzić do nadużyć i naruszeń prywatności. Zachowanie gotówki jest ważne dla naszej wolności i prywatności, a jej brak może prowadzić do ograniczenia naszej niezależności finansowej. Ludzie powinni mieć wybór z czego chcą korzystać. Nie wspominając sytuacji kiedy nie będzie prądu czy będą awarie
Zapomniałeś o tym, że gótwka na koncie jest powiązana z twoją osobą. Zrobisz wykroczenie i trzeba Cię ukarać albo jesteś "niewygodny" dla władzy i mogą Ci ot tak zablkować dostęp do kasy i zostajesz bez niczego. Bywały na świecie takie przypadki i to w obrębie 2 ostatnich lat.


@Madridista98: nie obchodzi mnie Twoje zdanie. Było pytanie - odpowiedziałem co uważam za słuszne. Papier drukowany jest tyle samo warty i w jednej
@FoxX21

>Zapomniałeś o tym, że gótwka na koncie jest powiązana z twoją osobą. Zrobisz wykroczenie i trzeba Cię ukarać albo jesteś "niewygodny" dla władzy i mogą Ci ot tak zablkować dostęp do kasy i zostajesz bez niczego. Bywały na świecie takie przypadki i to w obrębie 2 ostatnich lat.


@Madridista98: nie obchodzi mnie Twoje zdanie. Papier drukowany jest tyle samo warty i w jednej chwili możesz zostać z czymś, czym będziesz
Pieniądz elektroniczny można ot tak zablokować


@MamByleJakiNick: i bardzo dobrze. sam bym w pierwszej kolejności blokował pieniądze elektroniczne wszystkim szurom, ruskom, antyszczepionkowcom i konfederatom bez możliwości odwołania
@FoxX21 i właśnie m.in dlatego nigdy nie zagłosuje na Lewicę, bacznie też przyglądam się działaniom PO, jako największej konkurencji PiS. Nie będę głosował na partię która chce ograniczać czyjąś wolność na podstawie własnego widzimisie
@zgarnijpremie: jestem przeciw gdyż gotówkę ciężej monitorować niż walutę cyfrową, a łatwiej się nią posługiwac niż barterem.
Zresztą wyżej widać takiego małego nazistę co blokowałby tym których nie lubi, bo w jego małej nazistowskiej główce myśl że zablokowanoby je mu nie ma prawa powstać, tak to jest z "rewolucjonistami".
Usmiech_Niebios - @zgarnijpremie: jestem przeciw gdyż gotówkę ciężej monitorować niż ...

źródło: 312

Pobierz
PRZECIW. Cofniemy się do epoki handlu wymiennego. Jak kupić aromatyczne przyprawy od ulicznego handlarza bez gotówki? 2 tuziny jajek w zamian? Odlewka perfum?
@zgarnijpremie: Wycofanie gotówki z systemu jest złym pomysłem, ponieważ narusza prawo do anonimowości transakcj. Gotówka jest jedyną formą płatności, która nie wymaga identyfikacji i nie pozostawia śladów w systemie. Dzięki niej ludzie mogą dokonywać zakupów bez obaw o naruszenie ich prywatności czy bezpieczeństwa. Wycofanie gotówki zmusiłoby ich do korzystania z elektronicznych metod płatności, które są podatne na inwigilację, manipulację i ataki hakerskie. Sytuacja taka ograniczałaby wolność, zwiększając jednocześnie ryzyko nadużyć że
@zgarnijpremie: Jestem przeciwna. Jeśli gotówka zostanie wycofana, będę musiała zamknąć swój biznes. Teraz mogę nie rejestrować wszystkich transakcji, dzięki czemu zostaje mi więcej w portfelu i daję radę "ciągnąć" działalność. Moi klienci również są podobnego zdania. W obrocie bezgotówkowym wszystko będzie widoczne dla fiskusa. Możecie to nazwać jak chcecie, złodziejstwem, oszustwem, itp, ale ja uważam, że złodziejem jest nasze państwo, żeby bąbelki i emeryci mieli, a pracujący obywatel tylko dostaje kłody
@zgarnijpremie jestem przeciwny wycofaniu gotówki. Nie używam jej, nigdy nie mam przy sobie, nie lubię jej używać i irytuje mnie kiedy ktoś skrajnie drobną gotówką posługuje się w sklepie.
Istnienie gotówki ma jednak podobną funkcję jak funkcja stymulacyjna w podatkach - np. Podatek katastralny poza funkcja fiskalną, spełnia właśnie taką funkcję - ogranicza liczbę swobodnie posiadanych mieszkań.
Tak samo byłoby tu. Statystycznie dążymy do nieużywania gotówki, finalnie być może nikt nie będzie
Kto normalny jest za?
Oczywiście że przeciw, przecież muszę mieć jak zapłacić na wypadek awarii terminala albo jak się zapomnę i karta straci ważność. Zawsze jest stówka - dwie w portfelu na takie okazje