Wpis z mikrobloga

Tak samo technik kucharz albo technik kelner maja po 90k rocznych zarobkow xD

@pieczony_szczur_z_ogniska: zdziwiłbyś się ile kucharz potrafi zarabiać xD co prawda godziny pracy #!$%@?, szczególnie w sezonie, ale kasa znośna. Pracowałam jako pomoc kuchenna w trzygwiazdkowym hotelu na wsi, żaden z kucharzy (chyba tylko 1 z 6 był technikiem, reszta po zawodówce) nie miał mniej niż 7 na rękę "gołej" pensji, a to był 2015
Czy to takie autozaoranie, że lewactwo to po prostu ludzie z wyższym wykształceniem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@aegispolis: Nie. Lewactwo to ludzie z papierkiem gównokierunku, niepozwalającym znaleźć dobrze płatnej pracy. Taka jest wymowa tego mema. Jeśli chodzi o realia amerykańskie to coś w tym jest bo dane rzeczywiście pokazują, że wyborcy republikanów są zamożniejsi od wyborców demokratów mając przy tym gorsze wykształcenie. Wytłumaczenie tego paradoksu tym, że
@pieczony_szczur_z_ogniska: z tego, co kojarzę to cośtam dostawali pod stołem, ale nie było to 80% pensji. Nie wiem czemu takie ogłozenia widzisz, może szukają kogoś bez doświadczenia? Pracowałam w tym miejscu przez 3-4 sezony i z tego co rozmawiałam z praktykantami na przyuczeniu, to jak ktoś jest ogarnięty, to po praktykach zostaje do normalnej pracy. To była miejscowość letniskowa, sporo hoteli i restauracji, ale jedyne miejsca jakie szukały "kucharzy" to były
Mój dobry znajomy, chłopak 28 lat, dwa lata doświadczenia w branży PR i marketingu, zarabia 6.5 k/netto msc w mieście niecałe 200-tysięcy osób.

Dobra znajoma, inżynierka automatyki, 27 lat, 2 lata doświadczenia, 8 k netto w Krakowie.

Moja skromna osoba, 28 lat, ponad 7 k netto/msc, 2 lata doświadczenia w PR, marketingu oraz handlu.


@Lambo994: Na 3 przykłady podałeś 2, w których wyższe wykształcenie jest niemal kompletnie zbędne, a trzeci to
Ro jak ktos sie przeprowadzi do innego miasta albo praktyki odbyl kilka lat temu to co ma zrobic? Jak ma dostac dobra robote?


@pieczony_szczur_z_ogniska: jak się przeprowadziłam na studia to też szukałam pracy w gastro i w takich "lepszych" miejscach nadal tak było. Przyszłam spytać, czy mogę złożyć CV, to nikt nikogo nie szuka, nikogo nie trzeba, ale pocztą pantoflową od znajomych już nie było problemu żeby przekazać. Kelnerkom "z ulicy"
#!$%@? typie, beka to z Ciebie xD Piszesz "hurr durr na pewno tyle nie zarabiajom!!!", to Ci daję przykład że jednak zarabiają. I co? Zamiast przyznać "no fakt, jak się dobrze zakręci to można dobrze zarobić" to brniesz w jakieś #!$%@?, byle tylko wyszło na Twoje xD Fakty są, jakie są - DA SIĘ TYLE ZARABIAĆ JAKO ELEKTRYK, a nigdzie nie pisałem, że KAŻDY elektryk tyle zarobi. Już nawet nie chce mi
Wytłumaczenie tego paradoksu tym, że na demokratów głosują osoby po mało przydatnych na rynku pracy kierunkach jest całkiem sensowne.


@stdmat: Uwielbiam jak autystyczne wykopki lubią malować świat na biało-czarno i nic więcej. Ignorance is a bliss, im węższy masz horyzont tym prostszy dla ciebie jest świat, temu łykacie każdego prawackiego gówno newsa bez krztyny zastanowienia. xDDDD
Pracowałam jako pomoc kuchenna w trzygwiazdkowym hotelu na wsi, żaden z kucharzy (chyba tylko 1 z 6 był technikiem, reszta po zawodówce) nie miał mniej niż 7 na rękę "gołej" pensji, a to był 2015


@Limonene: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDddddddddddd