Wpis z mikrobloga

Ehh. Wróciłem po kilku miesiącach, bo Mirki to najlepsze źródło informacji.
Mam pytanie, jeżeli pójdę np. W poniedziałek oddać krew, okaże się ze mam jakaś infekcje czy coś i oddać krwi nie mogę, to należy mi się L4 za ten dzień? Czy biorę to na własne ryzyko czy mogę oddać ta krew czy nie i muszę brać urlop na zadanie?
Dziękuje za odpowiedz
#krwiodawstwo #pracbaza #kiciochpyta
  • 8
@inv_

Uwaga! Informujemy, że w przypadku niezakwalifikowania dawcy do oddania krwi w tym dniu nie przysługuje dzień wolny. W takim przypadku będzie wystawiane zaświadczenie  usprawiedliwiające nieobecność w pracy na czas pobytu w Centrum, Oddzale Terenowym lub akcji wyjazdowej!
@inv_: u mnie kiedyś tak było. Dostałem zaświadczenie od rana i dwie godziny na dojazd do pracy. Ale że miałem zaplanowane już coś innego to zadzwoniłem do pracy, powiedziałem jaka jest sytuacja i że wezmę urlop. Dla nich bez różnicy, bo i tak wiedzą, że mnie nie będzie, to co za różnica jak to będzie załatwione. A i tak przeważnie mówię tydzień wcześniej że idę oddać krew i tak planuję pracę,
@heez: @fimino @mateo_olsztyn
Dziękuje za odpowiedz, jednak nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie, czy jeżeli oddanie krwi nie dojdzie do skutku i dostanę to oświadczenie ze tam byłem, to czas który spędziłem w placówce jest płatny przez pracodawcę czy jest to urlop bezpłatny? Dziwna akcja bo w firmie jest premia frekwencyjna dosyć dobra ale w przypadku l4 wszystko idzie się ebac i się zastanawiam jak to jest