Wpis z mikrobloga

Jakie studia nie są "gównokierunkiem" ,warto je wybrać, a za razem są ciekawe i dobrze opłacane? (Pomijając medycynę i prawo). Najchętniej posłucham osób, które skończyły kierunek i pracują w zawodzie. Piszę ten post bo szukam inspiracji. #studbaza #studia #pracbaza
  • 4
@MaKac: Mogę polecić informatykę i ekonometrię. Ja studiowałem na AGH i mogę opisać jak to tam wyglądało. Studia raczej mało czasochłonne w porównaniu do innych kierunków, zaliczenia raczej nie były problemem. Przedmioty były dość zróżnicowane, bo trochę było zarządzania, trochę ekonomii, trochę rachunkowości, wiele języków programowania jak javascript, java, c#, C, python, R, SQL. No i najwięcej było ekonometrii połączonej często z analizą danych głównie w R. Studia same w sobie
@dexterpol: na czym polega zawód analityka danych, jakie są jego zadania? na jakie zarobki można liczyć po skończeniu studiów vs 5 lat expa? (załóżmy średnie miasto do 200/300 tyś osób)
@MaKac: Analizuje dane ( ͡° ͜ʖ ͡°), zakres obowiązków jest różny, często jest to praca zadaniowo-projektowa. możesz być małpą do wypluwania raportów albo osobą, która na podstawie analizy danych proponuje i wdraża różne rozwiązania i strategie. Nie wiem jak w średnim mieście, ogólnie w większości to praca 100% remote wiec chyba nie ma znaczenia. Junior po studiach 7-8k brutto, seniorskie stawki do 30k zależy od projektu i