Wpis z mikrobloga

Koledzy chciałbym podzielić się swoimi wrażeniami po 3 miesiącach stosowania minoxidilu (marka alopexy 2%). Stosowane codziennie, rano i wieczorem, po 1 ml (2ml na dobę). Początkowo podchodziłem sceptycznie do tego pomysłu, ale jednak się zdecydowałem. Moim problemem była mała gęstość zarostu i kompletny brak połączenia między wąsami i policzkami, oraz dziura po środku w wąsach. Preparat stosowałem na całej powierzchni twarzy, tam gdzie zarost powinien występować. Po 3 miesiącach stosowania mogę potwierdzić, że efekty są. Największą poprawę widzę w gęstości zarostu, tam gdzie już występował. Efekt na prawdę jest duży. Co do luk między wąsami a brodą, pojawiły się nowe włoski, których wcześniej nie było. Są jasne i rzadkie. Efekt na razie średni, ale to dopiero 3 miesiące stosowania więc mam nadzieję, że będzie lepiej. Co do wąsa - dziura nadal występuje, brak jakiejkolwiek poprawy. Być może genetycznie nie jest mi dane mieć pełnego wąsa :(. Nie zaobserwowałem żadnych efektów ubocznych, choć wydaje mi się, że pojawiło mi się więcej owłosienia w miejscach, gdzie preparatu nie nanosiłem, takich jak górna część policzków, okolice oczu, włosy w nosie. Ale jest to efekt uboczny, którego byłem świadom, że może występować. Dodam, że nie stosowałem innych wspomagaczy w tym czasie, ani rollerów. Czy ktoś stosował rollery? Czy to coś daje? Słyszałem, że nie powinno się łączyć minoxidilu z rollerem.

#minoxidil #alopexy #broda #zarost