Wpis z mikrobloga

Tak mnie naszło, dlaczego dalej pisze się w Angularach, Reactach, Vue, jeśli istnieje np. Flutter, w którym raz piszesz kod i działa on na wszystkich platformach: Android, Web, iOS, Windows, Mac. Flutter ma niedoskonałości i niektóre elementy mogą początkujących doprowadzić do szału, ale UI tworzy się znacznie szybciej i jest masa gotowych komponentów. Angular ma moduły i świetnie rozwiązany Dependency Injection, czego brakuje we Flutterze. #angular #react #flutter #programowanie
  • 9
@zibizz1: We Flutterze nie ma refleksji ze względów wydajnościowych. Co do IDE, to używam IntelliJ IDEA z wtyczką Flutter i radzi sobie dość dobrze. Z React Native nie korzystałem, więc się nie wypowiem.

Generalnie to istnieje już apka webowa w Angularze. Klient chciał mobilną, albo natywną, albo PWA i sam się porwałem na pisanie apki natywnej w Compose. Pierwotnie miała być na Androida i zdziwko, że na iOS nie działa. (
@SendMeAnAngel: Dlaczego <canvas> słabo? Jak ma inaczej wyrenderować wszystko? Jak sie nie podoba może renderować do HTML ale wtedy masz troche inny widok niż na innyych platformach.

Ogólnie uważam że HTML+JS jako multiplatformowy twór jest bardzo dobry i raczej wątpie zeby to zostało wyparte przez cokolwiek