Wpis z mikrobloga

Nowa pelna Tiagra czy uzywana kilkuletnia 105? Pytanie w stylu czy zamiac tego Canyona Endurace na Tiagrze z hydraulika czy brac uzywki 105 ze szczekami i oszczedzic z 2k, jedno i drugie alu #rower #szosa
  • 21
Nowa pelna Tiagra czy uzywana kilkuletnia 105?


@ptakov23: nowa tiagra, nawet nowa sora chodzi bardzo fajnie.

oszczedzic z 2k


@ptakov23: tia. Po czym się okaże, że łańcuch wyciągnięty, kaseta nie przyjmuje nowego, któraś manetka nie przerzuca jak powinna. i z oszczędności 2k wychodzisz na 0, przy czym masz ciągle stare i używane, porysowane.
Kilkuletnia 105, to jest 5700? 11s czy bardziej kilkunastoletnie 10s?

Nowe jest zawsze lepsze ( ͡°
@bibsz: bardziej mi wlasnie zalezy na hydraulice niz na samej grupie bo rower ma sluzyc urozmaiceniu treningow zeby dawac z kopyta w gorach, takze tarcze pierwszorzednie bo sto lat nie jezdzilem na mechanicznych heblach
no wlasnie 10 rzedowa jeszcze z tymi wystajacymi linkami od klamek jak to kiedys wygladalo z prowadzeniem z pod kiery ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ptakov23: to ma 10lat+, tam ma się co zepsuć. Miałem jeszcze starszą 105 bo 9s, połowa rzeczy tam cały czas nie działała, dopiero przejście na właśnie Sorę R3000 rozwiązało moje problemy. W mojej opinii, bierz nowy.

PS. na tarczach jak masz szosę wrzucisz
@ptakov23: brać nowe. Tiagra czy 105 bez różnicy, mimo że jeden blat więcej, w zasadzie niezauważalne. A jak nówka jest na hydraulice to już nie ma tutaj dyskusji :]
Jeśli ta 105 ma 10 lat, to rama, koła, piasty, opony też mają już swoje najechane. Tylko brać nowe.