Wpis z mikrobloga

Cło na aliexpress. Zamówiłem 2x konsolkę przenośną za 370zł/sztuka (tyle faktycznie zapłaciłem). Oglądam tracking z ali i widzę że paczka tak się zamieszkała na cle, że na bank przyjdzie mi płacić. Jak to działa teraz? Aliexpress dolicza vat, tak? Czyli grozi mi najwyżej 2% cła na elektronikę? A czy elektronika do 150euro nie jest zwolniona z cła? Jeśli jest zwolniona to jak mam walczyć z pocztą która dostarczy mi rachunek? W ogóle walczyć czy lepiej zapłacić bo i tak nic nie zrobię?

#aliexpress #chinskiecuda #clo #podatki #zakupyzchin
  • 7
Zamówiłem 2x konsolkę przenośną za 370zł/sztuka (tyle faktycznie zapłaciłem).


@kmiclowsky:

Trzeba bylo placic w EUR :D Bo w przypadku gdy placiles w zlotowkach, to zlotowki zostana przewalutowane na celny kurs euro i dopiero wtedy bedzie podjeta decyzja :D

A czy elektronika do 150euro nie jest zwolniona z cła?


@kmiclowsky:

jest, ale do 150 EUR a nie do 740 zeta :)

Jeśli jest zwolniona to jak mam walczyć z pocztą która
@sylwek2k: Serio oni są aż tak głupi na urzędzie celnym że jak jest zwolnienie do 150 euro to 150zł nie jest rozważane bo znaczek inny? :D Jesteś pewien że mogę zapłacić bez strachu i ali odda?
Serio oni są aż tak głupi na urzędzie celnym że jak jest zwolnienie do 150 euro to 150zł nie jest rozważane bo znaczek inny? :D


@kmiclowsky:

nie, ty jestes na tyle glupi, zeby nie wiedziec, ze nie liczy sie ile zaplaciles w dniu zakupu, tylko jaka to ma wartosc celna na dzien wykonywania czynnosci celnych. Jak wczoraj EUR bedzie po 10pln i zaplacisz 1400 pln (140EUR) a przesylka dojdzie za 2
@sylwek2k: czekaj, ty widzisz problem w tym że przez wahania kursu cena konsolki zmieniła mi się 15 groszy w jedną czy drugą stronę? Co to zmienia? W dupie mam te 15 groszy. 370zł to 78 euro, jak musiał by się zmienić kurs żeby 370zł kosztowało 150 euro? W domu wszyscy zdrowi? Wieszczysz upadek UE/Polski i załamanie kursu w tydzień?

Mam ponad 500 czy 600 zamówień z ali, po prostu nigdy mi