Wpis z mikrobloga

Siemka. Szukam latarki, poręcznej, o zasięgu swiatła do około 100 metrów. Zastanawiałem się nad latarkami olight jednak wydaje mi się, że latarka na baterie była by dla mnie lepszym rozwiązaniem. Głównie będzie używana podczas chodzenia w lesie itp. Co polecacie? #latarki #latarka #pytanie
  • 10
@Master12345:

Najśmieszniejsze jest to, że każda, absolutnie każda rzecz, ma gdzieś jakieś forum zrzeszające hobbystów. Szukałem kiedyś latarki. Tzw. czołówki. Na jeden wyjazd z namiotem na 3 dni. Konkretnie to googlałem gdzie jest jakaś marketowa promocja, żeby zamiast 23zł zapłacić coś bliżej 10. Okazuje się, że latarki mają forum. Na forum dowiedziałem się, że najtańsza latarka która świeci, kosztuje 200zł. Ale to i tak badziew, bo w razie jakbym wpadł do
@Master12345: a nie możesz mieć zapasowego ogniwa? dlaczego moasz mieć aprę bateri a ogniw juz nie?

ogólnie jak chcesz 100m świecenia to będzie latarka spora na baterie albo będzie nieużytecznie cienki promień świecenia. ogniwa dają dużo wiećej prądu

latarka też może świecić rozładowana bezpośrednio z kabla (znaczy się pewnie olight nie, ale nie ma potrzeby kupowania olighta )
@Master12345:
nie wiem ile wydać chcesz nawet. ani jaki rozmiar.

też czy zależy Ci na ładnych kolorach czy nie. lepsze oddawanie barw jest kosztem jasności/czasu świecenia/strat na ciepło.
@10129: kolory nie mają wiekszego znaczenia, bedzie ona używana bardzo sporadycznie w pracy. Jeśli chodzi o koszta, zanim napisałem posta nastawiłem się na olighta za 300zl i myśle że więcej bym nie chcial wydac
@Master12345: olightów to jest sporo, zakładam, że nie miałeś na myśli baton 3 pro bo to w zasadzie na 100m nie świeci (zakładam, ze masz na myśli ciągle a nie przez minutę aż się przegrzeje w trybie turbo)
o tego chodziło? https://www.militaria.pl/olight/latarka_taktyczna_olight_m2r_warrior_pro_neutral_white_-_1800_lumenow_p130637.xml?cat=869

ten będzie dawał używalne światło na 100m w trybie wysokim (co go rozładuje w 2.5h)

ogólnie to spoko latarka tylko ona lubi się wyłącznie z ogniwami od olighta (taka