Wpis z mikrobloga

#gielda Mirki czy ja dobrze widze ze DM MBank bierze tłustą prowizje za wypłatę środków? Chcę wypłacić GBP, żeby ich nie wymieniać po kursie mbanku.

Opłata za wykonanie przelewu pieniężnego w walucie innej niż polska lub przelewu w walucie polskiej za granicę. 0,35% wartości przelewanej kwoty, ale nie mniej niż 25 zł i nie więcej niż 200 zł

#!$%@?ło ich, czy ja źle czytam?
  • 7
Mirki czy ja dobrze widze ze DM MBank bierze tłustą prowizje za wypłatę środków?


@blleh: To jest koszt przelewu SWIFT w mBanku. Jak ze zwykłego konta (nie maklerskiego) robisz przelew USD/GBP to też tyle trzeba zapłacić. Takie przelewy są drogie w większości banków.

Poza tym to wcale nie znaczy, że to jest całkowity koszt, bo w przelewach SWIFT mogą uczestniczyć inne banki pośredniczące, które dodatkowo wezmą swoją prowizję. Także trzeba to
Asceus - >Mirki czy ja dobrze widze ze DM MBank bierze tłustą prowizje za wypłatę śro...

źródło: swift

Pobierz
@Asceus: Dzięki za konkret odpowiedź. Robiłem sporo przelewów w walucie z kont walutowych (mBank, Alior Kantor), plus z różnych appek typu revolut i nigdy nie było prowizji. Dlatego byłem w szoku, że MDM chce za to jakąś kasę i to jeszcze konkretną, bo za głupi przelew zapłacę u nich 200zł...
Robiłem sporo przelewów w walucie z kont walutowych (mBank, Alior Kantor), plus z różnych appek typu revolut i nigdy nie było prowizji.


@blleh: W mBanku to ciężko żeby nie było prowizji (chyba, że chodzi o EUR, bo to jest SEPA, a nie SWIFT).
Kantor Aliorbanku ma darmowe przelewy w ramach licznika (czyli tego co tam wymieniałeś)
Revolut i inne fintechy to już zupełnie inną politykę cenową mają niż tradycyjne banki.

bo
@Asceus: Dzięki za radę :) Sprawdziłem to, ale niestety wychodzi na to samo. O ile z MDM przeleje na walutowe za zero, to swift z walutowego jest objęty tą samą prowizją. Wymiana przez mKantor się totalnie nie opłaca przy ich spreadach...

Już się pogodziłem, że trzeba będzie zapłacić te 200zł, więc jak już sprzedam inne akcje które planuje to zrobię jeden przelew do Alior Kantor. Potem wymiana partiami przez Revoluta albo
Już się pogodziłem, że trzeba będzie zapłacić te 200zł, więc jak już sprzedam inne akcje które planuje to zrobię jeden przelew do Alior Kantor. Potem wymiana partiami przez Revoluta albo po prostu przez Alior.


@blleh: Przecież Kantor Aliorbanku ma gorsze kursy wymiany niż mBank...

W aktualnej chwili

Kantor AB USD/PLN
Skup: 4,4256
Sprzedaż: 4,4568

mBank USD/PLN
Skup: 4,4309
Sprzedaż: 4,4507

Poza tym nikt nie każe wymieniać w mBanku, możesz skorzystać z