Wpis z mikrobloga

Mireczki eksperci od koreańskich aut, mam taki problem - w Optimie 2019 TGDi 1.6 padła świeca zapłonowa. Drugi raz w ciągu pół roku, po pierwszej akcji wymieniłem wszystkie w ASO, teraz jestem na wyjeździe z rodziną jutro niedziela a auto prawie nie jedzie, buda się trzęsie, check engine miga, ewidentnie jeden gar nie pali - ostatnio było identycznie na szczęście blisko domu wtedy.

A więc w temacie utraty gwarancji, czy orientuje się ktoś czy mogę sam wymienić świece? Czy to moga być zamienniki? Albo czy mogę takim rozdygotanym autem przejechać około 80km? Na wyzszych obrotach od 3k, skrzynia w trybie manual, jak już się rozpędzi jest w miarę ok ale czytałem że katalizator można dojechać.

#kia #optima #motoryzacja #pytaniedoeksperta #mechanikasamochodowa #naprawasamochodu
  • 11
@dzieju41 mam, ostatnim razem korzystałem, wyglądało to tak - laweta pod dom, umówienie serwisu za tydzień, laweta spod domu pod serwis (,) tydzień bez auta a to tylko prosta naprawa ale lipa stracić gwarancję
@trzaichlac69: póki co chyba najlepsza opcja. Szkoda że jutro niedziela, zamienniki na bank dostanę, oryginałów pewnie nie, a w poniedziałek do fabryki trzeba w innym mieście. Chyba żeby podmienić w tygodniu na oryginały ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@VereVolf: na pewno nie jedź takiego dystansu na 3 garach, szkoda wszystkiego co się wytelepie,
co prawda paliwo i tak jest odcięte (wykrywany jest brak zapłonu i wtryskiwacz nie podaje) nie będzie się paliwo spalało wydechu więc katalizatora się nie dojedzie, ale szkoda tego telepania,

wymień sobie te świece sam na jakie masz pod ręką, nie muszą być oryginalne,
a jak chcesz jechać z reklamacją to wsadź ori z powrotem,

przy
@VereVolf: Kup sobie skaner obd, zamieniłbym cewki miejscami i zobaczył czy problem został na tym samym cylindrze.
@SpalaczBenzyny w kia to błędy się kasują po ponownym uruchomieniu silnika XD nic nie odczytają, jeżeli błąd się ponownie nie pojawi