Wpis z mikrobloga

#grafika #grafikakomputerowa #pcmasterrace #komputery
Może mi ktoś dobry poradzić, jak zwiększyć wydajność Adobe Ilustratora?
Jest plik składający się z kilkudziesięciu stron. Pod każdą z tych stron chcę wkleić jednakowe tło - umieszczam więc jedno, kopiuję, grupuję, kopiuję i tak do końca. I te kilka początkowych operacji AI memła jakby nie miał paliwa, potem idzie już lepiej (jakby się rozgrzał). Jasne, jakby każda z tych stron miała swoje tło umieszczone oddzielnie, byłoby bezproblemowo, natomiast przy kilkudziesięciu stronach nie zawsze się pamięta, żeby je umieścić, za to w dokumencie końcowym wszystko jest widoczne czarno na białym i o pomyłkach nie ma mowy.
Preferencje ustawione najlepiej jak to możliwe - dysk magazynujący ma wolnych 500gb, minimalna ilość zapamiętanych operacji (limit cofnięć) itp.
Grafika nvidia gforce 3gb
Intel core i7-7700 3,6ghz
16gb ram
Użytkuję sprzęt już czwarty rok. Bywało, że robiłem na nim grafiki na ściany boxów targowych i wytrzymywał bardzo dużo. A teraz zaczyna mulić, przede wszystkim jak coś kopiuję - umieszczanie w schowku to tragedia.
Z góry dzięki za każdą radę.
  • 4
@Toszeron: z wpisu nie moge wnioskowac co ty tam skladasz, to jakis magazyn, folder czy co to jest? A nie mozesz tla zoptymalizowac do jakiegos JPG albo tifa? To jest jakis wektorowy maziaj? widocynie zbyt skomplikowany. Poza tym jesli to jakas broszura i na kazdej stronie masz to samo tlo, to czemu nie uzywasy Id?
@Toszeron: niech te tła będą linkowane, a nie wstawiane za każdym razem. Poza tym - wiele nie poradzisz, AI się nie nadaje do publikacji wielostronicowych, mam to samo, zawsze będzie mulił. Pomyśl czy nie szybciej będzie umieścić te wszystkie strony w InDesignie i tam podorabiać tła.
@Toszeron: Pracujesz na najnowszej wersji Illustratora? Próbowałeś zrobić downgrade i sprawdzić wydajność? Twój sprzęt jest jednak wiekowy, a te programy pożerają coraz więcej zasobów.
Swoją drogą co Ty tam modzisz na tym Illustratorze, co wymaga kilkudziesięciu stron? Wydaje mi się, że do takich zadań przystosowany jest indesign.
@DBR9: strasznie nie lubię tego programu, trochę to moja słabość

Składałem kiedyś parę katalogow 120 stron w id i że niby wszystko proste a jednak szlag mnie trafial na te dość niejasne komunikaty, np gdy strona została nadpisana. Będę miał chwilę to spróbuję jeszcze raz, może warto jednak się przełamać.