Wpis z mikrobloga

#pytaniedoeksperta #programista

Chcę pobierać w programie Pythonowym dane z excela, ale ponieważ z tego programu mają też korzystać znajomi, to zależy mi, żebyśmy mogli wspólnie excela edytować na bieżąco. Wiadomo, najwygodniej google drive czy jakiś Dropbox, ale niestety mam problem z API - po prostu jestem chyba za głupia na ustawienie wszystkiego tak, żeby działało. Czy istnieje jakiś sposób, żeby łatwo pobierać w Pythonie dane z współdzielonego excela?

Być może to głupie pytanie, bo mimo szukania odpowiedzi w internecie, nic nie znalazłam, co sugeruje, że raczej muszę korzystać z API, ale może ktoś coś doradzi.

#programowanie #python #excel #pytanie
  • 6
@dean_corso: z kontekstu wynika, że nie ma problemu z żebyśmy mogli wspólnie excela edytować na bieżąco tylko żebyśmy mogli wspólnie excela edytować na bieżąco + Chcę pobierać w programie Pythonowym dane z excela
Chcę pobierać w programie Pythonowym dane z excela, ale ponieważ z tego programu mają też korzystać znajomi, to zależy mi, żebyśmy mogli wspólnie excela edytować na bieżąco. Wiadomo, najwygodniej google drive czy jakiś Dropbox, ale niestety mam problem z API - po prostu jestem chyba za głupia na ustawienie wszystkiego tak, żeby działało. Czy istnieje jakiś sposób, żeby łatwo pobierać w Pythonie dane z współdzielonego excela?


@Krolowa_Nauk:
1) Microsoft Excel Online
@Saly: tak, bot to było pierwsze, o co zaczepiłam, ale dzięki za chęci:)

@Cilthal: dzięki, czegoś takiego szukałam! To już trzecia taka instrukcja, mam nadzieję, że zadziała!:)

@dean_corso: tak jak @Saly powiedział, to nie tu leży problem, współdzielenie excela to dosyć powszechna sprawa, ale dzięki:)

@Twoja_tata: dzięki za wskazanie różnych opcji, mam o czym czytać - działam dalej!:)