Wpis z mikrobloga

Szukałem jakiegoś materiału o Stalinie, trafiłem na taki z okazji jego 70. urodzin w 1949 roku. To nieistotne, można pooglądać, polecam jednak komentarze, bo materiał wrzucony z jakiegoś rosyjskojęzycnzego kanału, kilka z brzegu (przetłumaczone):

To jest historia, o której powinniśmy pamiętać my i nasze dzieci, dziękujemy za pamięć o wielkim wodzu Stalin naszych narodów

A potem natychmiast zdradzony. [Chodzi o to, że ludzie którzy mu klaskali, mogli się przyczynić do jego śmierci] Hipokryzja ludzi nie ma granic.

Jakże go teraz brakuje !!!

Dziękuję Ci Wielki Człowieku ‼️‼️‼️???? Za zbudowanie tak Wielkiego Kraju Sowietów‼️????????????????. Za myślenie o Interesach Kraju ‼️???? i bezinteresowną miłość do Narodu Rosyjskiego ‼️????????????????

Chwała towarzyszowi Stalinowi, chwała temu Wielkiemu Człowiekowi.


No, ale tak to #putin zły a nie #rosja Oni są pokojowi i #wojna nie popierają Najzabawniejsze w tym wszystkim, że Stalin wymordował bardzo wielu Rosjan. To tak jakbyśmy w Polsce tasowali się do Bieruta xD #historia #stalin #komunizm
Shrug - Szukałem jakiegoś materiału o Stalinie, trafiłem na taki z okazji jego 70. ur...
  • 2
@Shrug: toć historia jest obiektywna, nie ocenia moralnych działań, a liczą się fakty, co Stalin osiągnął. A zrobił z Rosji która dostała baty od Japoni, ZSRR będące drugą potęgą na świecie. Więc mimo zbrodni, Rosjanie nadal będą go podziwiać. Mao skończył z bycia kolonialnią zachodu i rozpoczął erę dalekoch skoków. A gdyby nie Bandera? Kto wie, gdyby nie UPA to czy Ukraina byłaby bardziej prorosyjka. A dziś na etapie wchłaniania jak
@N331: w czasie rządów Stalina zgineło minimum 20 milionów ludzi. Duża część z głodu. Terror dzień i noc, ludzie szli do obozów za bzdury (np. jeden człowiek wpadł przez to, że wyciszał radio jak przemawiał Stalin, a jeden dyrektor fabryki dlatego, że pierwszy przestał klaskać na wiecu) Wielkie infrastrukturalne inwestycje były budowane niewolniczą pracą więźniów Gułągu, którzy bynajmniej nie byli więźniami kryminalnymi. Do tego P O T Ę Ż N E